Naga Markets

Rynek akcji w nocy jest nieco słabszy po spadkowej sesji na Wall Street w środę. Na FX wyróżnia się przecena AUD po gołębich komentarzach z RBA. EUR/USD i GBP/USD bez zmian, osłabia się złoty. Ropa WTI lekko traci pomimo spadku zapasów.

Kurs euro i funta bez zmian, osłabia się złoty

Malejące szanse na szybkie zatwierdzenie pakietu fiskalnego w USA ciążą na sentymencie w połączeniu z niejednoznacznymi wynikami kwartalnymi amerykańskich banków. Wczoraj Wells Fargo i Bank of America rozczarowały, choć Goldman Sachs pokazał lesze wyniki.
W temacie pakietu, sekretarz skarbu Mnuchin powiedział, że zrobienie czegoś przed wyborami jest trudne. Nawet jeśli gdzieś po drodze doszłoby do porozumienia, przekazanie Kongresowi jakiejkolwiek ustawy o bodźcach fiskalnych na 20 dni przed wyborami w USA wydaje się mało prawdopodobne.Japoński Nikkei225 traci dziś 0,4 proc., a koreański KOSPI spada o 0,8 proc. Chiński Shanghai Compsoite broni się wzrostem o 0,2 proc.

Futures na S&P500 jest niżej o 0,2 proc. po tym, jak rynek kasowy zakończył środową sesję spadkiem o 0,66 proc. Kontrakt na DAX spada o 0,1 proc.

Na FX przeważnie panuje spokój. EUR/USD trzyma się 1,1750, a GBP/USD – 1,3015. Traci za to AUD (-0,4 proc. do 0,7130) w reakcji na gołębie słowa prezesa RBA Lowe’a.

Jego komentarze sugerują, że RBA będzie dążyć do dalszego luzowania, a złagodzenie może faktycznie obniżyć ryzyko dla stabilności finansowej. Podczas gdy uczestnicy rynku wyceniają obniżkę do 10 punktów bazowych stopy kasowej RBA (i powiązanych stopach, takich jak TFF i cel dla 3-letnich rentowności), otwiera to również potencjał do zwiększenia skupu aktywów.

AUD zignorował dane z rynku pracy, gdzie zatrudnieni we wrześniu spadło mniej niż oczekiwano: -29,5 tys. vs -40 tys. Stopa bezrobocia wzrosła z 6,8 proc. do 6,9 proc., podczas gdy prognozowano 7 proc. W danych uwidaczniają się skutki lockdownu w stanie Wiktoria w związku z ogniskiem epidemii.

Złoty pozostaje pod presją w związku z obawami o rozwój drugiej fali pandemii w kraju – EUR/USD wyszedł ponad 4,52.

XTB

Ceny ropy nieznacznie wzrosły na początku handlu w czwartek po tym, jak zapasy ropy w USA spadły w zeszłym tygodniu (-5,4 mln baryłek, prog. -3,4 mln), ale w kolejnych godzinach oddał zyski. Na 41 USD/b WTI ma problemy z atakiem na 1-miesięczne szczyty, gdzie zaszedł w środę po informacjach, że OPEC i jego sojusznicy mieli we wrześniu w pełni wypełniać warunków ograniczenia produkcji.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Warto przeczytać również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here