Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) i funt (GBP/USD) podczas ostatniej sesji przed WigiliąWprawdzie oficjalnie strona unijna wciąż mówi nie, jeżeli chodzi o kwestie przyszłych ustaleń w temacie połowów ryb, to jednak w kuluarach coraz więcej dyskutuje się o tym, jak technicznie w miarę sprawnie rozwiązać kwestię ratyfikacji porozumienia handlowego.

Kurs funta (GBP/USD) – czekamy na umowę

Jest dość prawdopodobne, że nie uda się tego zrobić przed 1 stycznia, więc potrzebne będą pewne prawne rozwiązania pozwalające uniknąć chaosu. Niemniej dla rynków liczyć się teraz będzie tylko jedno – informacja o tym, że umowa jest na stole i zyskuje aprobatę czołowych polityków brytyjskich i unijnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny GBPUSD

Na wykresie widać wyciągnięcie ponad poziom 1,34 z okolic 1,33, które wczoraj wieczorem były testowane. Na bazie tego odbicia można by zbudować większy ruch, jeżeli umowa zostałaby zawarta na dniach. Nie oczekujmy jednak nazbyt wiele – skoro od kilku tygodni czekano na to polityczne porozumienie, to rynek szybko może przejść do innych spraw, a tutaj zobaczymy tzw. sprzedaż faktów. Technicznie, za nim do niej dojdzie, możliwe byłoby naruszenie ostatniego szczytu z 17 grudnia przy 1,3623.

Kurs euro (EUR/USD) – korekta zakończona?

Notowania EURUSD po raz kolejny naruszyły wczoraj wieczorem poziom 1,2176 i ponownie nie okazało się ono trwałe. Wspomniany rejon staje się coraz wyraźniejszym wsparciem, chociaż trudno ocenić, czy nie dojdzie do trzeciej próby. Dzienny oscylator RSI9 pozostaje w układzie spadkowym i to on sygnalizował w ostatnich dniach ryzyko korekty na wykresie bazowym.

Wykres dzienny EURUSD

Dzisiaj mamy ostatni przedświąteczny dzień handlu, jutro i w piątek rynek będzie funkcjonował, ale obroty będą niewielkie, przez co potencjalne sygnały w postaci przełamania ważnych linii wsparcia/oporu nie będą nazbyt wiarygodne. Wątek ponownych przepychanek wokół czwartego pakietu fiskalnego nie będzie generował nadmiernego ryzyka, o ile nie pojawią się jakieś niepokojące informacje dotyczące pojawienia się zaraźliwej mutacji COVID w Stanach Zjednoczonych, które nasilą obawy przed powrotem całkowitego lockdownu. Nie jest to jednak scenariusz bazowy i większe prawdopodobieństwo tkwi w powolnym powracaniu EURUSD do trendu wzrostowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here