Naga MarketsKurs euro (EUR/USD i EUR/CHF) oraz cena miedzi - trading mobilny z Capital.comNotowania euro wykorzystują słabość dolara w ostatnim czasie i zmierzają w kierunku poziomu 1,14 USD. Umocnienie waluty Eurozony widać również na parze z frankiem szwajcarskim, gdzie poniedziałkowa sesja przyniosła najsilniejszy jednodniowy wzrost od 2 tygodni. Oprócz tego na uwagę zasługuje rynek miedzi. Poniższa analiza została wykonana przy pomocy autorskiej platformy mobilnej dostarczanej przez Capital.com, regulowanego przez CySEC brokera. O analizowaniu wykresów za pomocą telefonu lub tabletu przeczytasz w osobnym artykule.

  • W analizie przyglądamy się sytuacji technicznej na wykresie eurodolara, euro do franka szwajcarskiego oraz cen miedzi.
  • EUR/CHF testował w poniedziałek poziom 1,07 najwyższy od 22 czerwca, EUR/USD natomiast nadal czeka na pokonanie poziomu 1,14
  • Na rynku miedzi widać coraz śmielsze próby podejścia pod poziom 3 dolarów za funt i jego ostatecznego wybicia

Cena miedzi w trendzie wzrostowym

Na początek spójrzmy na ceny miedzi. Od dołka notowań tego surowca, który sprowadził chwilowo kurs do okolic 2 dol. za funt, mamy do czynienia ze stabilnym wzrostem notowań o niemal 50%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rozważając zachowanie kursu cen miedzi należy mieć na uwadze przede wszystkim rynkowe sentymenty. Ćwierć światowego wydobycia tego surowca pochodzi z Chile – kraju, który obecnie jest jednym z najbardziej dotkniętych pandemią COVID-19. Potencjalne zamknięcie kopalń wpłynąć może pozytywnie na wycenę miedzi, z uwagi na ograniczenie podaży tego surowca na rynki i w rezultacie wzrost ceny.

Jeśli spojrzymy na wskaźniki MACD oraz Stoch RSI, to widzimy, że mamy do czynienia z sytuacją stosunkowego przewartościowania. Poprzednie zachowanie wskaźnika Stoch RSI dawało dobre sygnały sygnalizujące korekty ceny miedzi.

W związku z tym, stwierdzić można, że rynkowa sytuacja jest zasadniczo korzystna, a wskaźnik RSI informuje, że moment na wejście prawdopodobnie nie jest optymalny.

Jednak ogółem cena miedzi w porównaniu do wycen z ostatniej dekady jest stosunkowo niska. W długim terminie wybór momentu wejścia może nie być aż tak kluczowy.

Kurs euro (EUR/USD) w kierunku 1,14?

O kursie EUR/USD mówiliśmy m.in. w poprzednim tygodniu. Tam zapowiadaliśmy możliwość sprawdzenia przez kurs nawet poziomu 1,14, jeśli nastąpi silniejsze wybicie z oporu wyznaczonego kanałem trendu spadkowego. Rzeczywiście, nastąpił istotny ruch, a kurs obecnie znajduje się na poziomie 1,1350.

Istotny sygnał do kontynuacji wzrostu wyznaczają 4 kolejne wzrostowe świece. Jest też teraz również chwilowe wsparcie na 1,13. Wskaźnik Stoch RSI zbliża się do strefy tymczasowego przewartościowania, jednak linia sygnału została z impetem przebita co może być wskazaniem do kontynuacji wzrostu kursu EURUSD do 1,14.

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ APLIKACJĘ MOBILNĄ CAPITAL.COM

Kurs EUR/CHF

Jeśli chodzi o kurs EUR/CHF to mieliśmy do czynienia z trendem spadkowym rozpoczętym od miejscowego szczytu na 1,09 na początku czerwca, a kurs utrzymywał się poniżej 20-dniowej średniej ruchomej.

W przedostatniej sesji mieliśmy do czynienia z silnym wybiciem powyżej średnią ruchomą, a dodatkowym potwierdzeniem sygnału było także zachowanie wskaźników MACD oraz Stoch RSI.

Spoglądając na wskaźnik MACD dla EUR/CHF mamy do czynienia z przebiciem od dołu do góry linii sygnałowej przez linię wskaźnika, co oznaczać może silny sygnał do pojawienia się trendu wzrostowego.

Jeszcze wyraźniej widać ten wzrostowy sygnał na wykresie Stoch RSI, jest on bowiem bardziej czułym wskaźnikiem.

Z grona ponad 2 tysięcy instrumentów dostępnych w aplikacji Capital.com na początku każdego tygodnia wybieramy 3, które naszym zdaniem w perspektywie średnioterminowej mogą zaoferować ciekawe okazje inwestycyjne. Cały cykl analiz można śledzić pod dedykowanym tagiem Mobile Trading.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here