Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) i cena złota w dół, notowania DAX w miejscu? Sentyment traderówRynki azjatyckie pozytywnie rozpoczęły tydzień na bazie optymizmu związanego z przygotowaniami do luzowania ograniczeń spowodowanych kwarantanną w wielu krajach. Tymczasem rząd Wielkiej Brytanii znajduje się pod rosnącą presją polityczną, aby pójść w podobnym kierunku wraz ze spadającą liczbą nowych przypadków zachorowań i zgonów.

Problemy gospodarcze wielu krajów

Mówi się, że premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, powraca dziś do pracy, dlatego cała uwaga zostanie zwrócona na niego oraz na rząd. Inwestorzy będą oczekiwać informacji dotyczących etapów wychodzenia z blokady, ponieważ coraz wyraźniej widać, jak wiele szkód ekonomicznych ponosi brytyjska gospodarka. 

Te artykuły również Cię zainteresują
Bank Japonii spotkał się dziś rano z powodu problemów japońskiej gospodarki, zmagającej się z rosnącą liczbą infekcji i zgonów po tym, jak japoński rząd zbyt wcześnie zniósł niektóre ze swoich wcześniejszych obostrzeń. Bank centralny pozostawił politykę pieniężną bez zmian, zwiększając limity dla swoich obligacji korporacyjnych i programów emisji papierów komercyjnych, a także znosząc ograniczenia dotyczące zakupów JGB. Było to szeroko omawiane pod koniec ubiegłego tygodnia, więc można było się spodziewać takiego posunięcia. Bank zmodyfikował również swoje przyszłe wytyczne, sygnalizując, że jego bezpośrednim priorytetem jest gospodarka, a nie cel inflacyjny. 

Ceny ropy również powróciły do spadków, po odbiciu pod koniec ubiegłego tygodnia, spowodowanego spekulacjami na temat ratowania amerykańskiej branży łupkowej przez administrację USA, a także informacji o napięciach pomiędzy USA i Iranem w Zatoce Perskiej. Ponieważ miejsca magazynowe w Stanach Zjednoczonych są już blisko swoich limitów i nie ma oznak, aby którakolwiek ze stron planowała poważne cięcia produkcji, możliwe że ropa ponownie przetestuje minima z początku ubiegłego tygodnia. 

Rozpoczynamy też ważny tydzień dla banków centralnych, które ogłaszać będą swoje decyzje dotyczące stóp procentowych. Inwestorzy oczekują, że Rezerwa Federalna oraz Europejski Bank Centralny dostarczą wskazówek odnośnie tego, jak widzą pogorszenie perspektyw gospodarczych w nadchodzących tygodniach oraz jak dużą elastyczność będą w stanie wykazać w celu wspierania gospodarki. Jeśli chodzi o EBC, istnieje obawa, że bank jest poważnie ograniczony restrykcjami politycznymi, a także fragmentaryczną reakcją polityczną i fiskalną ze strony europejskich polityków. 

W nadchodzących dniach napłyną również ważne informacje na temat zarobków w USA. Niemal połowa spółek notowanych w S&P 500 ma przedstawić swoje najnowsze wyniki kwartalne, z takimi firmami jak Tesla, Apple, Amazon i Boeing na czele. Banki w Wielkiej Brytanii prawdopodobnie przedstawią dość słaby obraz brytyjskiej gospodarki wraz ze swoimi publikacjami na tle spowolnienia gospodarczego i po niedawnych decyzjach o anulowaniu dywidend z powodu presji ze strony Banku Anglii. 

Pozytywne zakończenie tygodnia na rynkach amerykańskich w piątek pomogło podnieść nastroje wraz z komentarzem burmistrza Nowego Jorku, Andrew Cuomo, który powiedział, że planuje stopniowo otwierać gospodarkę Nowego Jorku. Rynki w Europie wydają się bazować na tym optymizmie związanym z luzowaniem ograniczeń z pozytywnym otwarciem sesji na horyzoncie.  


Sponsorem codziennych analiz rynkowych jest CMC Markets

 

DAX na równym poziomie, złoto niżej w stosunku do piątku

Germany 30  –  nastroje panujące wśród Klientów przeprowadzających transakcje na kontrakcie CFD opartym o niemiecki indeks DAX są raczej równo podzielone, z pewną dominacją pozycji niedźwiedzich. W chwili obecnej w odczycie dotyczącym ilości transakcji, pozycje Sprzedaj stanowią 55%, punkt niżej w stosunku do ostatniego notowania z zeszłego tygodnia. Podobna proporcja pojawia się w przypadku wartości otwartych transakcji: 57% to pozycje Sprzedaj, natomiast w tej kategorii odnotowaliśmy jednopunktowy wzrost w stosunku do ostatnich odczytów z poprzedniego dnia notowań. 

Złoto – sentyment dla kasowego kontraktu CFD na złoto, wskazuje na utrzymującą się dominację byków. Ilościowo wśród Klientów aktywnych na tym walorze utrzymuje się nastawienie wzrostowe (66%, spadek o dwa punkty). W przypadku wartości pozycji, dominacja pozycji długich wynosi 53% – trzy punkty niżej w stosunku do piątku. 

EUR/USD – niezdecydowanie wśród Klientów przeprowadzających transakcje na kontrakcie CFD na EUR/USD. Ilościowo pozycje Kup stanowią dziś 52% (bez zmian w stosunku do piątku). Po stronie wartości pozycji, transakcje Sprzedaj znajdują się na poziomie 62% – w tym miejscu nastąpił spadek o wartości czterech punktów procentowych.   

Prezentowany materiał służy wyłącznie celom informacyjnym i nie ma na celu udzielania porad handlowych lub inwestycyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany jakichkolwiek informacji zawartych w niniejszym materiale w dowolnym momencie, w przypadku wystąpienia błędu. CMC Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, które można ponieść, bezpośrednio lub pośrednio, wynikające z inwestycji opartych na jakichkolwiek informacjach tutaj zawartych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here