Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) dryfuje przy 1,1820. Ropa WTI testuje 38 USD/bUSD utrzymuje skromne wzrosty głównie wspierane słabością GBP. Rynek akcji w Azji odbija po poniedziałkowych spadkach, nie bacząc na komentarze Trumpa dot. Chin. Ropa naftowa pozostaje nisko.

Ponowna płynność na rynku. Kolejne starcia na linii USA-Chiny

Akcje w Azji oraz futures na indeksy w USA starają się odbić po spadkowym poniedziałku, wzmocnione wzrostowym charakterem wczorajszego handlu w Europie. Na rynek wraca płynność po tym, jak święto w USA w poniedziałek zniechęcało do handlu.

Poza wstępnymi wahnięciami, generalnie inwestorzy ignorują nowe komentarze prezydenta USA Trumpa dotyczące relacji z Chinami. Trump powiedział, że zamierza ograniczyć relacje gospodarcze USA z Chinami. „Niezależnie od tego, czy chodzi o oddzielenie, czy nałożenie ogromnych ceł na Chiny, co już robiłem, skończymy z naszą zależnością od Chin, ponieważ nie możemy polegać na Chinach i nie chcę, aby budowały wojsko, tak jak oni budują teraz i wykorzystują nasze pieniądze, aby je zbudować ”. Rynek odczytuje to jako retorykę w ramach kampanii wyborczej.

Chiński Shanghai Composite rośnie dziś o 0,8 proc., japoński Nikkei225 zyskuje 0,6 proc., a koreański KOSPI wzrasta o 0,5 proc.

Futures na S&P500 jest wyżej o 0,6 proc., a kontrakt na DAX rośnie skromnie o 0,1 proc.

Kursy walut: kurs funta (GBP/USD) spada pod 1,3140

Na rynku walutowym generalnie spokój z przechyleniem w stronę podtrzymania siły USD. Indeks DXY rośnie do 93,16.

Wyróżnia się słabość funta w obliczu przebudzenia ryzyk brexitu. Według The Telegraph Premier Wielkiej Brytanii Johnson ma rzekomo przekazać UE, że umowa brexitu musi zostać przepisana, aby chronić Unię. GBP/USD spada pod 1,3140.

EUR/USD dryfuje przy 1,1820, a USD/JPY jest na 106,20.

EUR/PLN obniżył się pod 4,44, gdyż rynek wygasza skok kursu po zeszłotygodniowej przecenie złotego, która była dyktowana wzrostem awersji do ryzyka i redukcją pozycji.

Ceny ropy spadają we wtorek w związku z obawami, że możliwy wzrost liczby przypadków COVID-19 po długim weekendzie w USA oraz zakończenie sezonu wakacyjnego (mniej podróżowania samochodem) może zmniejszyć popyt na paliwo. WTI traci dziś 0,2 proc. i testuje 39 USD/b.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here