Naga MarketsWykresy ForexRynki w Azji rozpoczynają nowy kwartał w mieszanym stylu. Nie pomaga prezydent Trump, który powiedział, że jest coraz bardziej zły na Chiny za pandemię. Na FX widać lekkie odreagowanie wczorajszej słabości JPY i USD. Ropa naftowa odbija po dobrych danych o spadku zapasów w USA.

Na FX widać lekkie odreagowanie wczorajszej słabości JPY i USD

Akcje w Azji rozpoczęły nowy kwartał w stłumionym stylu, ponieważ inwestorzy oceniają wpływ mieszanych danych w związku z obawami dotyczącymi rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dochodzą świeże napięcia na linii USA-Chiny.

Prezydent USA Donald Trump napisał w tłicie: „Kiedy patrzę, jak pandemia rozprzestrzenia się na całym świecie, w tym na ogromne szkody, jakie wyrządziła USA, coraz bardziej gniewam się na Chiny”.

Chiny stwierdziły, że niektórzy w USA posunęli się za daleko w kwestii sankcji i powtórzyli, że podejmie środki zaradcze. Redaktor China Global Times powiedział, że w oparciu o to, co wie, Chiny planują restrykcje dla amerykańskich grup mediowych w Chinach.

Wyniki badania nastrojów Tankan wśród japońskich przedsiębiorstw były generalnie słabe, odzwierciedlając wstrzymanie aktywności gospodarczej w związku z pandemią koronawirusa.

Indeks dla dużych firm spadł do -34 (prog. -31). Wskaźniki oczekiwań sugerują tylko niewielkie odbicie. Kurs budżetowy USD/JPY na rok fiskalny 2020 firmy średnio wypadł na 107,87.

Indeks Caixin PMI dla chińskiego przemysłu wzrósł w czerwcu do 51,2 z 50,7, powyżej oczekiwanych 50,5. Poprawa postępuje w produkcji i pozyskiwaniu nowego biznesu, ale wciąż słabe pozostają nowe zamówienia eksportowe.

Japoński Nikkei225 spada dziś o 0,9 proc., chiński Shanghai Composite rośnie o 0,6 proc., a koreański KOSPI jest niżej o 0,1 proc.

Futures na S&P500 traci dziś 0,4 proc. po tym, jak we wtorek rynek kasowy wzrósł o 1,54 proc. Kontrakt na DAX spada o 0,3 proc.

Na rynku walutowym zmienność jest niewielka. JPY i USD lekko zyskują, odwracają słabość z wtorku. EUR/USD dryfuje ponad 1,12, USD/JPY jest nad 107,50.

EUR/PLN pozostaje stabilny na 4,44.

Ropa WTI rośnie dziś o 0,8 proc. do 39,6 USD/b po tym, jak wczoraj raport API wskazał na spadek zapasów surowca w USA w ubiegłym tygodniu o 8,15 mln baryłek, znacznie więcej od spodziewanego spadku o 0,95 mln baryłek.

Złoto testuje 1785 USD/oz.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

 

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here