Naga MarketsGodzinę po otwarciu Wall Street amerykańskie indeksy giełdowe są niżej. Inwestorzy zaczynają mieć wątpliwości, czy wątek czwartego pakietu fiskalnego nie stanie się ponownie elementem przepychanki polityków. Dzisiaj w Senacie, gdzie większość mają Republikanie będzie głosowanie nad tzw. mini-pakietem fiskalnym wartym około 500 mld USD, który był przedmiotem ustaleń tydzień temu.

Wall Street nieco gasi odwrót od bezpiecznych przystani

Lider Republikanów w tej izbie jeszcze wcześniej dawał znać, że nie jest zbytnio zainteresowany ustaleniami pomiędzy Mnuchinem, a Pelosi, która jednocześnie wyznaczyła do jutra ultimatum w temacie ostatecznego stanowiska Białego Domu i Republikanów w temacie szerszego pakietu fiskalnego (Trump miał zgodzić się na 2,2 bln USD pomocy, co jest już bliższe kwocie proponowanej przez Demokratów).

Te artykuły również Cię zainteresują
Upór Senatu może tylko skomplikować sprawę, gdyż jest pewne, że Izba Reprezentantów odrzuci procesowany dzisiaj mini-pakiet. Jak to rozegra Trump? Z czwartku na piątek mamy telewizyjną debatę prezydencką, którą obecny szef Białego Domu musi wygrać, aby zredukować swoje straty wobec Bidena.

Wykres dzienny FUS500

Pogorszenie się nastrojów na Wall Street może zakończyć obserwowaną ucieczkę od tzw. bezpiecznych walut, w tym dolara. EURUSD po złamaniu okolic 1,1750 szybko dotarł do strefy oporu 1,1780-1,1800, której wybicie może być już trudne.

Wykres dzienny EURUSD

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here