Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) do końca wakacji osiągnie poziom 1,25 dol., uważa INGRośnie przekonanie, że niewiele może stanąć na drodze obfitej płynności dolara i euro tego lata. Jedynie przyszłotygodniowe posiedzenie Fed musi zostać przezwyciężone jako ryzyko dla ewentualnego pozycjonowania na tych dwóch walut, uważają analitycy ING. Bank prognozuje, że inwestorzy będą kontynuować pogoń za zyskami, głównie na rynkach wschodzących, podczas gdy kurs dolara nadal będzie się osłabiał w świecie o niskiej zmienności.

Kurs dolara: niska zmienność nie pomoże USD

Wprowadzenie na rynek poglądu, że inflacja w USA osiągnie w maju 5% r/r, a rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadnie do niskiego poziomu 1,40%, było trudne na początku tego roku. Wydaje się jednak, że obfita płynność USD – i obietnica jej zwiększenia – dominuje obecnie w myśleniu rynkowym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ten nadmiar płynności powoduje obniżenie poziomu zmienności we wszystkich klasach aktywów i napędza poszukiwanie carry, w tym na długim końcu krzywych dochodowości. Wydaje się nawet, że wczoraj pojawiło się zainteresowanie ponownym zanurzeniem się w TRY, gdzie implikowana stopa dochodu overnight wynosi 18%+ w skali roku.

Przyszłotygodniowe posiedzenie Fed wydaje się być jednym z największych, ostatnich ryzyk przed zamknięciem rynku na okres letni. Konsensus wydaje się wyraźnie wskazywać, że choć Fed może sugerować, że dyskusja o ograniczeniu emisji może być bliższa niż wcześniej, nie będzie się do niczego spieszyć. Zatem, o ile nie nadejdzie wydarzenie typu “czarny łabędź”, trudno jest się zgodzić z dalszym spadkiem zmienności na rynkach krzyżowych tego lata.

– Jak już powtarzaliśmy w ostatnich tygodniach (i miesiącach), w tym środowisku dolar powinien nadal być delikatnie oferowany w stosunku do tych walut, które mają dobre historie (zacieśnianie polityki pieniężnej lub ekspozycja na towary) i trochę carry. Carry można obecnie znaleźć jedynie w krajach EM, a jak omówimy później, przednie zacieśnienie i implikowana rentowność na poziomie 5,5% rocznie sprawiają, że rubel jest atrakcyjny – podkreśla Francesco Pesole z ING.

ING jest zdania, że ten spokojny okres powoduje powolne osłabianie się dolara i sprzyja przepływom na rynki wschodzące w ogóle. Powinno to prawdopodobnie oznaczać powrót DXY do najniższych poziomów w pobliżu 89,50 – choć dziś wydaje się, że kilka dużych wygasających opcji walutowych po wczorajszym “Super Czwartku” może utrzymać DXY w znacznym stopniu w przedziale.

W dniu dzisiejszym należy zwrócić uwagę na czerwcowy odczyt nastrojów konsumentów Michigan, z głównym naciskiem na to, czy nastroje odbiły się od zeszłomiesięcznego spadku, oraz na najnowsze dane dotyczące oczekiwań inflacyjnych.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: 11bit akcje | bitcoin trend app | alior kurs | lotos notowania | zlotowka | akcje kruk | bitcoin wykres roczny |

Kurs euro: Jednoroczna zmienność implikowana gotowa przebić 6%

Prawdopodobnie jednym z największych tematów rozmów na rynkach walutowych będzie to, czy jednoroczna zmienność implikowana EUR/USD przebije poziom poniżej 6,00% i osiągnie post-pandemiczne minimum. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak.

invest

EBC uniknął wczoraj w swoim komunikacie jakichkolwiek błędów, a kolejny kwartał ponadprzeciętnych zakupów w ramach programu PEPP przyczynia się do pogłębienia obrazu braku płynności. Nadwyżka rezerw w EBC wynosi obecnie około 4,2 bln EUR i przyczynia się do poszukiwania rentowności.

Co to oznacza dla cen spot EUR/USD? W sytuacji, gdy zarówno Fed, jak i EBC kontynuują agresywne drukowanie pieniędzy, można sądzić, że spot nigdzie się nie wybiera. W istocie, dziś wydaje się, że w obszarze 1,2100-1,2200 wygasają duże opcje, co może sprawić, że cena spot pozostanie tam do wygaśnięcia opcji o 16:00

– Jednak twarde dane z Europy za maj powinny zacząć dostarczać informacji na temat niektórych byczych wskaźników zaufania i naszym zdaniem będą zachęcać do dalszego popytu na akcje ze strefy euro. W poniedziałek odnotowano największy dzienny napływ środków (1,1 mld USD) do funduszu Eurozone MSCI iShares ETF – to znak, że inwestorzy amerykańscy interesują się Europą. Sądzimy, że może to być historia, która pozwoli EUR/USD awansować w rejon 1,25 do końca lata – dodaje Pesole.

Kurs funta: Dobrze się trzyma

GBP trzyma się całkiem nieźle. Dzisiejsze poranne dane o kwietniowym PKB i produkcji przemysłowej były nieco rozczarowujące, a kac po Brexicie nadal może denerwować GBP. Mimo to EUR/GBP jest dość stabilny w pobliżu 0,86, a kabel trzyma się poziomu 1,42. Wyraźnie widać, że historie związane z płynnością USD i EUR odgrywają tutaj rolę – i faktycznie, widać, że EUR jest sprzedawane w stosunku do większości europejskich walut.

– Wątpimy, by dzisiejsze spotkanie G7 w Kornwalii miało duży wpływ na rynki finansowe i prawdopodobnie nadal będziemy uważać, że kabel wyjdzie z bardzo ciasnych zakresów na plus, biorąc pod uwagę nasz zdecydowany (jeśli konsensusowy) pogląd, że łagodne warunki oznaczają słabszego dolara – prognozuje ING.

RUB: CBR dokręci dziś śrubę monetarną

Rosyjscy decydenci spotkają się dzisiaj, aby ustalić stopy procentowe. Po wyższym od oczekiwań majowym wskaźniku CPI (6% r/r), większość oczekuje podwyżki stóp o 50 pb do poziomu 5,50%. Rynki oczekują obecnie, że ten przeładowany cykl zacieśniania polityki pieniężnej osiągnie ostateczny poziom w okolicach 6,00/6,25% jeszcze w tym roku. To, co CBR ma do powiedzenia na ten temat, może wpłynąć na notowania rubla. Jednak otoczenie zewnętrzne jest łagodne, a trendy w bilansie płatniczym wydają się sprzyjać koronie w krótkim okresie.

Silny cykl zacieśniania polityki pieniężnej w pierwszej kolejności, z sugestiami dotyczącymi stopy końcowej, może być również mile widziany na lokalnym rynku obligacji OFZ, gdzie rentowność 5-letnich obligacji w pobliżu 7% może zachęcać do dalszego napływu środków z zagranicy. Inwestorzy z niecierpliwością oczekują również przyszłotygodniowego szczytu Biden-Putin i przy założeniu, że otoczenie zewnętrzne pozostanie sprzyjające, USD/RUB może zaatakować okolice 70,50.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin (BTC) wciąż jest na fali, podkreśla Anthony Scaramucci
Następny artykułSEC ostrzega inwestorów przed bitcoinem i kontraktami terminowymi na BTC
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here