Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) delikatnie odbija w górę po wczorajszej zniżcePodczas wczorajszej sesji na rynku amerykańskiego dolara zaobserwowaliśmy dynamiczny zwrot akcji. Wartość indeksu dolara odbiła mocno w górę, nadrabiając z nawiązką straty z wcześniejszych dwóch dni. Dzisiaj co prawda zwyżka już wyhamowała, jednak na rynku amerykańskiego dolara widać zmianę nastawienia inwestorów.

Kurs euro minimalnie odrabia wczorajsze straty względem dolara

Analogiczny ruch był widoczny na wykresie EUR/USD. Notowania tej pary walutowej zniżkowały, by na koniec sesji zejść poniżej poziomu 1,22. Dzisiaj rano obserwujemy delikatne odbicie notowań w górę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zwyżka wartości amerykańskiego dolara to przede wszystkim efekt sugestii, dotyczących zmiany nastawienia Rezerwy Federalnej do swojej polityki monetarnej. W tym tygodniu wielu przedstawicieli Fed zaznaczało, że podwyższona inflacja nie skłoni tej instytucji do nagłych i nieprzemyślanych ruchów.

Notowania EURUSD – dane dzienne

Ale jednocześnie, niektórzy z nich, w tym wpływowy wiceszef Fed, Richard Clarida, zasugerowali, że Rezerwa Federalna w kolejnych miesiącach będzie dyskutować na temat zmian w polityce monetarnej (tapering). Podbicie wartości amerykańskiego dolara pokazuje, że wielu inwestorów na rynku wierzy, że jakieś zmiany, skierowane na tamowanie inflacji, będą w tym roku wprowadzane.

Na rynku amerykańskiego dolara szykuje się emocjonująca końcówka tygodnia. Wszystko za sprawą licznych danych makro, które dzisiaj i jutro prawdopodobnie zdominują dyskusję na temat perspektyw dla amerykańskiej gospodarki i wartości tamtejszej waluty.

Dzisiaj na pierwszy plan wysuną się dane dotyczące PKB za I kwartał, ale nie tylko one będą istotne – dodatkowo, pojawią się publikacje dotyczące zamówień, wniosków o zasiłek dla bezrobotnych czy podpisanych umów kupna domów.

Jednak najbardziej wyczekiwane są piątkowe dane dotyczące wydatków Amerykanów, które Fed często traktuje jako wskazówkę dotyczącą kierunku poruszania się wskaźników inflacji. Poza tym, jutro także pojawią się m.in. dane dotyczące długo- i krótkoterminowych oczekiwań inflacyjnych. I to właśnie dopiero jutrzejsze dane mogą nadać ton sytuacji na rynku amerykańskiego dolara w kolejnych tygodniach.

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos giełda | ceny kryptowalut | azoty akcje | kurs mbank | dax index | pgnig giełda | notowania kryptowalut |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here