Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) czeka wyższa zmienność przez ryzyko polityczne wg ING FXKurs euro do dolara czekać może konsolidacja w wąskim przedziale, jak prognozują analitycy ING FX. Zwrócili oni uwagę na to, jak rynek opcji walutowych wycenia przyszłą zmienność w przypadku pary EUR/USD, a także jak relacja banków centralnych może wpłynąć na przebieg notowań.

  • Analitycy ING spodziewają się pierwszej zapowiedzi redukcji skupu aktywów w tym roku
  • Oznacza to wygaszanie programu PEPP, przejście do APP i bardzo stopniowe zmniejszenie łącznych zakupów
  • Zatem EBC nie będzie spieszył się by zmniejszać tempo QE, przez co ING nie spodziewa się podwyżki stóp przed 2024 rokiem
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs EUR/USD według prognozy ING FX na kolejne miesiące

Kurs euro do dolara może czekać podwyższona zmienność z uwagi na ryzyka polityczne, niemniej nadwyżka płynności ma spowodować konsolidację, jak twierdzą przedstawiciele ING FX.Wysoka płynność w USA i strefie euro oznacza, że EUR/USD będzie w dużej mierze poruszało się w wąskim zakresie. Jednak wciąż ważne pozostaje pytanie o to, jaki wpływ na notowania pary będą miały niemieckie wybory pod koniec września. – stwierdzili analitycy ING.

Rynek opcji walutowych może stanowić całkiem dobry wskaźnik nastroi, a przynajmniej spodziewanej zmienności. Obecnie, ceny na jednoroczne opcje EUR/USD nadal zniżkują i zdaje się, że zmierzają w kierunku poziomów sprzed pandemii w okolicach 5%. To wskazuje na dłuższe trwanie względnego spokoju na notowaniach pary zdominowanej przez spore zapasy płynności po obu stronach Atlantyku. – podkreślili analitycy ING FX.

Ponownie zwrócili oni uwagę na to, jak rynek opcji walutowych wycenia nadchodzące istotne wydarzenia oraz inne czynniki.

Oprócz takich jak zazwyczaj ryzyk związanych ze spotkaniami i decyzjami banków centralnych, warto przyjrzeć się kalendarzowi wydarzeń politycznych w Europie. Rynek opcji walutowych wycenia o 30% większą zmienność niż w normalnych warunków w przypadku wyborów w Niemczech nadchodzących 26 września. – zauważyli analitycy ING FX.

Kurs euro (EUR/USD) czeka wyższa zmienność przez ryzyko polityczne wg ING FX
– Ale wybory prezydenckie we Francji w kwietniu przyszłego roku wydają się być jeszcze ważniejszą kwestią dla rynku walutowego. Zmienność w przypadku drugiej tury planowanej na 24 kwietnia jest wyceniana na 4 razy większą niż jest to w przypadku normalnego dnia. – dodali.

fpmarkets

Zdaniem analityków ING FX, para EUR/USD będzie zapewne notowana w przedziale 1,17-1,20 dol. do końca tego roku, jednak może zmierzać w kierunku górnej granicy tego zakresu z uwagi na możliwe wystąpienie sezonowej słabości dolara amerykańskiego.

invest

Spodziewamy się szerszego rajdu dolara, który może nastąpić w I połowie 2022 roku, gdy rynek stanie się coraz bardziej pewny pierwszego zacieśniania polityki monetarnej przez Fed, a więc podwyżki stóp procentowych w 2022 roku. – zaznaczyli eksperci z ING FX.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw akcje notowania | biomed akcje wykres | system blik | cena akcji tauron | eur usd wykres | kurs orange | forex waluty online |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here