Naga MarketsAwersja do ryzyka przetacza się przez rynki pod wpływem dalej rosnącej liczby nowych przypadków zachorowań na COVID-19, głównie w USA. Akcje w Azji spadają, podczas gdy na FX reakcja jest stłumiona, gdyż większość spadków dokonała się wczoraj. Ropa i złoto w odwrocie pod presją zyskującego USD.

Akcje w Azji spadają

Akcje na azjatyckich parkietach spadają, traci też futures na S&P500, ponieważ obawy o wzrost liczby przypadków wirusów w wielu stanach USA i niektórych innych krajach zmniejszają apetyt na bardziej ryzykowne aktywa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ruchy związane z redukcją ryzyka następowały codziennie w odniesieniu do nowych przypadków na Florydzie, Kalifornii i Teksasie. Nowy Jork, New Jersey i Connecticut zaczęły wymagać od przyjezdnych samodzielnej kwarantanny. W całych USA odnotowano najwyższy dzień przyrost przypadków – 36 tys. Australia odnotowała największy wzrost liczby przypadków od kwietnia.

Po silnych spadkach na Wall Street w środę (S&P500 -2,59 proc.), futures na indeks spada dziś o 0,4 proc. W Azji japoński Nikkei225 traci 1 proc., a koreański KOSPI dołuje o 1,8 proc. W Chinach giełda jest zamknięta z powodu święta.

Na rynku FX zmienność jest dość ograniczona, gdyż większość odpływu w stronę USD dokonała się wczoraj. EUR/USD cofnął się do 1,1250, GBP/USD spadł do 1,2420, a AUD/USD jest na 0,6870. EUR/PLN podchodzi do 4,46.

Umocnienie dolara i risk-off odwracają trendy na rynku towarowym. WTI wczoraj zaliczyło zjazd o ok. 3 USD w okolice 37,50 USD/b i w nocy utrzymało te poziomy. Korekta nawiedza rynek złota – cena uncji spada do 1762 USD z 1780 w środę.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

 

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here