Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) cofa się ponownie do 1,2180 po dwudniowym umocnieniuHandel w Azji przebiega pod dyktando podaży w ślad za mieszanym rezultatem sesji w USA. Nastroje na FX we wtorek dyktuje silniejszy dolar. Traci większość surowców. Kolejny raz pod ostrzałem znalazły się kryptowaluty.

Kurs euro traci względem dolara, słabsze pozostają waluty surowcowe

Poniedziałkowa sesja giełdowa w USA przebiegała w mieszanych nastrojach. Początkowo od konkurentów odstawał Nasdaq100, ale na koniec dnia to technologiczny indeks wyszedł ponad kreskę. Największy udział miała w tym spółka Biogen Inc., której innowacyjny lek na Alzheimera został dopuszczony do użycia. Nasdaq100 kończył handel 0,49 proc. powyżej poziomów odniesienia. S&P500 cofnął się o 0,08 proc., a Dow Jones stracił 0,36 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeksy azjatyckie w większości znalazły się we wtorek pod kreską. Japoński Nikkei225 cofa się o około 0,2 proc. (nie pomagają lepsze od oczekiwań dane o PKB), a Hang Seng traci około 0,3 proc. Pod presją również Shanghai Composite, którego notowania tracą 0,7 proc.

Na FX dominuje silniejszy dolar, co niejako „ustawia” handel innych klas aktywów. Zmiany są niewielkie, jednak EUR/USD cofa się ponownie do 1,2180 po dwudniowym umocnieniu, a notowania GBP/USD zaliczają spadek do 1,4155.

Słabsze pozostają waluty surowcowe. AUD/USD spada do 0,7744, a notowania NZD/USD znajdują się przy 0,7214. W okolicy poziomów odniesienia (1,2085) zatrzymał się kurs USD/CAD.

Osłabienie złotego zatrzymuje się w okolicy 4,4660 w przypadku kursu EUR/PLN.

O około 0,7 proc. tanieją kontrakty na ropę naftową. Baryłka WTI wyceniana jest na 68,7 USD, a surowiec spod znaku Brent kosztuje około 71 USD za baryłkę.

Wśród innych surowców widoczna jest presja ze strony silniejszego dolara. Złoto odbiło w poniedziałek, ale wciąż znajduje się poniżej 1900 USD za uncję. Cena tony miedzi oscyluje wokół 9950 USD.

invest

Kolejny cios, tym razem od SEC, otrzymały kryptowaluty. Amerykański regulator przyznał, że jest zaniepokojony faktem, iż Tesla przyjmuje płatności za pośrednictwem krypto. Negatywnie zareagowały wszystkie ważne tokeny. BTC/USD cofa się o 5,5 proc., a notowania ETH/USD tracą około 7 proc.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania lotos | kurs nasdaq | akcje cd projekt | notowania orange | notowania kruk | develia kurs | jsw opinie |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here