Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) cofa się pod 1,18. Ropa WTI podchodzi do 39,8 USD/bIndeksy w Azji i futures w USA cofają się od szczytów, gdyż inwestorzy szacują ryzyka w opóźnieniach prac nad szczepionką. Schłodzenie nastrojów przynosi umocnienie USD. AUD traci po doniesieniach o wstrzymaniu eksportu węgla do Chin. Ropa odbija.

Wstrzymane badania nad szczepionką powodem pogorszenia nastrojów na rynkach

Nastroje na rynkach uległy pogorszeniu po doniesieniach, że Johnson & Johnson wstrzymuje badania nad szczepionką z powodu niewyjaśnionej choroby u uczestnika.

Chiński Shanghai Composite spada dziś o 0,1 proc., koreański KOSPI traci 0,1 proc., a japoński Nikkei225 rośnie o 0,2 proc.

Futures na S&P500 spada o 0,2 proc., odwracając dobrą passę z poniedziałku, gdzie indeks kasowy wzrósł o 1,6 proc. i wyszedł ponad 3500 pkt. – najwyżej od początku września.

W poniedziałek S&P500 zamknął się wyżej czwarty dzień z rzędu, a motorem wzrostu był sektor technologiczny, dzięki któremu Nasdaq100 zanotował najmocniejszy wzrost od kwietnia.

Kursy walut: kurs funta (GBP/USD) dryfuje w okolicach 1,3050

Na rynku walutowym USD jest nieco mocniejszy z DXY wyżej o 0,1 proc. na 93,13.  Najsłabszy jest AUD, który spada do 0,7180 po doniesieniach, że Chiny zawiesiły import węgla z Australii.

EUR/USD cofnął się pod 1,18, USD/JPY zszedł do 105,40.

GBP/USD dryfuje przy 1,3050. W poniedziałek premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson potwierdził doniesienia o nowych lokalnych poziomach alarmowania o Covid-19 w Anglii. Nowy system był bardzo dobrze opisany i zgodny z oczekiwaniami.

EUR/PLN wrócił do 4,46 po wczorajszym podejściu do 4,49. USD/PLN jest przy 3,78.

Ropa naftowa WTI odbija dziś o 1 proc. do 39,8 USD/b, odwracając część poniedziałkowych spadków do 39,05. Wczoraj ceny ropy spadły po zniesieniu alertu force majeure na największym polu naftowym Libii, zakończeniu norweskiego strajku wpływającego na produkcję, a amerykańscy producenci zaczęli przywracać wydobycie po huraganie Delta.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here