Naga Markets

Kurs euro do złotego EURPLN 6 czerwca 2019Patrząc na schemat rozgrywany na Wall Street, gdzie liczy się tylko to, że szef FED zapewni dzisiaj o baaaardzo długim okresie ultra-luźnej polityki i gotowości do zwiększenia skali działań w razie potrzeby (chociaż takowa nie jest na razie paląca, USA bardziej czekają na ustawowe rozwiązania m.in. dla rynku pracy zawarte w pakiecie fiskalnym) można odnieść wrażenie, że ktoś tu gra w dobrze znane rozdanie pod hasłem – kup plotki, sprzedaj fakty.

Tyle, że może być trudno o dłuższą korektę, jeżeli w dzisiejszych słowach Jerome’a Powell’a nie pojawią się stwierdzenia mogące “upominać” inwestorów przed ryzykiem powstawania baniek spekulacyjnych – FED nie powie oczywiście o które rynki chodzi, ale krytyczne opinie dotyczące wycen na Wall Street nie są w ostatnim czasie odosobnione.Tyle giełda, a co na to dolar? Short squeeze, czyli szybkie i nieraz paniczne pokrywanie krótkich pozycji (zwłaszcza, jeżeli jest ich w portfelach nieprzyzwoicie dużo) nie jest scenariuszem zupełnie niemożliwym dzisiaj po południu do realizacji. Tak zwane strząśnięcie rynku nieraz bywa potrzebne i jest elementem długoterminowego trendu. Ten na dolarze pozostaje spadkowy i tu wiele się nie zmieni. A dzisiaj po godz. 15:10 uważnie słuchajmy Jay Powella i obserwujmy reakcje rynków na spływające depesze.

Kurs euro (EUR/USD) – ciągle poniżej 1,1850

Konsolidacja EURUSD staje się nudna i nieco… ryzykowna. Mowa o utrzymywaniu się notowań poniżej poziomu 1,1850. Jego przełamanie byłoby zapowiedzią powrotu do zwyżek.

W przeciwnym razie możliwy jest scenariusz szybkiego strząśnięcia w stronę kluczowych wsparć przy 1,17. Niewątpliwie dzisiejsze wystąpienie szefa FED po godz. 15:10 doprowadzi do skoku zmienności. Bądźmy uważni.

Wykres dzienny EURUSD

Kurs euro (EUR/CHF) – będzie test mocnego wsparcia?

Mowa o rejonie 1,0710-20 bazującym na poziomach z ostatniej dekady lipca. Ostatnie dni to ponowny zwrot inwestorów w stronę franka, chociaż dopiero naruszenie w/w poziomu będzie sygnałem wyjścia z konsolidacji. Wtedy wzrosłoby prawdopodobieństwo ruchu w stronę 1,06.

Niemniej silniejszy CHF, czy też JPY (jako bezpieczne przystanie) to scenariusz zakładający pojawienie się jakichś nieoczekiwanych wydarzeń podbijających globalne ryzyko, a te trudno wskazać pomimo istnienia pewnych punktów zapalnych chociażby w wątku geopolityki (Białoruś, Morze Południowochińskie).

Wykres dzienny EURCHF

Autor poleca również:

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here