Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) chwilowo poniżej 1,18 USD, S&P 500 trzyma wsparcie
Jerome Powell, gubernator Fed

Wtorkowe zeznania szefa FED w Kongresie (od godz. 16:30) nie wniosły wiele. Jerome Powell powtarza znane inwestorom wątki z ostatnich posiedzeń FOMC. Brak jest świeżego impulsu, który mógłby przykryć wątpliwości inwestorów, jakie pojawiły się w ostatnich dniach. Jego nie należy szukać w FED, a raczej w polityce, ale tutaj im bliżej będzie listopadowych wyborów w USA, tym przepychanki będą wyraźniejsze i trudno ocenić, czy politycy z obu obozów dojdą do porozumienia w kwestii czwartego pakietu fiskalnego. Zwłaszcza, że kwestia wyboru nowego sędzi do Sądu Najwyższego może otworzyć nowy, tym razem światopoglądowy wątek sporów.

Tym samym o ile kontrakty na S&P500 lekko rosły przed otwarciem Wall Street, o tyle teraz rynek zdaje się ponownie opadać pod własnym ciężarem. Nie jest to dobry sygnał. Rzeczywiście zdajemy się zmierzać do tego, że nastroje będą nakręcać statystyki covid-owe i doniesienia w temacie relacji amerykańsko-chińskich (chociażby wątki TikToka, WeChata oraz szykowanej rewizji składu listy niepożądanych, amerykańskich podmiotów przygotowywanej przez Chiny).

S&P 500 na wykresie dziennym

Powrót do słabości giełd, będzie nadal podbijać dolara. Na wykresie CFD na futures z S&P500 (powyżej) negatywnym sygnałem jest słabość rynku niedaleko ważnych poziomów 3295-3298 pkt.

Wykres dzienny FUS500

Kurs euro: Sytuacja pary walutowej EUR/USD

Wtorek jest ważnym dniem dla EURUSD, który testuje kluczową strefę wsparcia 1,1695-1,1715. Ryzyko jej złamania jest duże, biorąc pod uwagę negatywny scenariusz dla giełd. Euro szkodzi też niepewność związana z perspektywami dla gospodarki strefy euro (zaznaczyła to sama szefowa EBC) ze względu na fakt, że druga fala pandemii może najbardziej dotknąć Europę. W wycenie wspólnej waluty jest też w pewnym sensie ryzyko zbyt wolnej reakcji decydentów (testem będą jesienne ustalenia nad pakietem ratunkowym).

Wykres dzienny EURUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here