Naga MarketsWczorajszy optymizm ustępuje miejsca ostrożności. Jest to widoczne w częściowym odrabianiu strat przez dolara amerykańskiego oraz spadkach na azjatyckich giełdach akcji i cofnięciu się kontraktów na główne indeksy. Inwestorzy muszą zmierzyć się z masą napływających na rynek danych i informacji.

Kurs euro (EUR/USD) broni 1,14 a funt (GBP/USD) 1,2550

Rynek pracy Australii w czerwcu zanotował największy przyrost zatrudnienia w historii. Który wyniósł 210,8 tys. etatów. Mimo to, za sprawą rewizji poprzednich danych, stopa bezrobocia skoczyła z 7,1 do 7,4 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na rynku walutowym dolar odrabia część wczorajszych strat. Wyraźnie i najmocniej na sesji azjatyckiej tracą m.in. funt, waluty antypodów i waluty skandynawskie, czyli najbardziej ryzykowni przedstawiciele G-10. EUR/USD broni 1,14 a GBP/USD 1,2550. EUR/PLN dzień zaczyna minimalnie ponad 4,49.

Główne indeksy Japonii, Korei Płd. i Australii obniżają się niecały 1 proc. Silniejsze spadki w Hong Kongu (1,6 proc.) oraz Szanghaju (-2,9 proc.). Kontrakt na DAX obniża się 0,6 proc. i utrzymuje się nad 12800 pkt. Kurs jest jednak blisko 200 punktów poniżej lokalnych maksimów. Podobną skalę zniżki notuje futures na S&P500, który po dojściu do 3230 pkt cofnął się o około 30 pkt.

Kurs ropy WTI spada niemal 1 proc. i jest przy 40,80 USD/ baryłkę. Notowania metali szlachetnych notują skromne spadki. Uncja złota jest wyceniana na 1808 USD a srebra na 19,20 USD. Warto zwrócić uwagę, na wczorajszy, mocny wzrost kursu cukru, którego funt na giełdzie w Nowym Jorku podrożał prawie 4,5 proc.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

 

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here