Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) bliski złamania bariery 1,19, odwrót dolaraWe wtorek rynki finansowe łapią oddech od problemu wysokich rentowności amerykańskich obligacji. Głównie przejawia się to w korygowaniu nadmiernych przerysowań, na które ostatnio zaczęły się pojawiać. Chociaż inwestorzy reagują też schematycznie, co pokazuje dobre zachowanie walut Antypodów, koron skandynawskich, czy też funta, które korzystają z powrotu akceptacji ryzyka na rynki.

Kurs euro zyskuje, silny indeks niemieckiej giełdy DAX

Mamy jednak też i tak zwane nowe rozdanie kart, na co wskazuje chociażby dość silny indeks niemieckiej giełdy DAX. To sygnał, że obecna fala zwyżek będzie budowana ze świadomością, że problem wysokich rentowności amerykańskich obligacji pozostanie na dłużej i będzie generował lokalne problemy. Czy w takim razie na rynkach walut nie będzie to zapowiadać chociażby lepszego zachowania się walut surowcowych? Tylko pośrednio, gdyż rynki mogą okazać się bardziej selektywne. Waluty Antypodów mocno ostatnio spadły, ale ich odbicie może być ograniczane przez niejasne sygnały wysyłane z Chin (z jednej strony partia zapowiada utrzymanie wysokiego tempa wzrostu PKB, a z drugiej wskaźniki PMI nie wyglądały ostatnio najlepiej). W grupie surowcowej większą uwagę mogą, zatem przyciągnąć dolar kanadyjski, oraz korona norweska.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wtorkowy handel przynosi zwrot na rynku EURUSD. Wprawdzie poniedziałek przyniósł naruszenie dolnego ograniczenia kanału spadkowego przy 1,1880, a dzisiaj w nocy dołek został pogłębiony przy 1,1834, to ostatnie godziny przynoszą wyraźne odreagowanie. Notowania powróciły tym samym do w/w kanału i są bliskie złamania bariery 1,19. Istotny opór na wykresie można wskazać przy 1,1950 (minima z początku lutego).

Wykres dzienny EURUSD

Zwrot na EURUSD to wynik odwrotu od dolara na globalnych rynkach za sprawą cofnięcia się rentowności, ale pośrednio też odreagowania nadmiernego pesymizmu wokół euro. Dzisiaj o godz. 11:00 poznamy ostateczne dane nt. dynamiki PKB za IV kwartał, ale będą one mało znaczące. Kluczowe wątki to jutrzejsza inflacja CPI w USA i czwartkowe posiedzenie EBC.

Kurs GBP/USD – naruszenie spadkowej linii trendu

Funt ma szanse być jednym z beneficjentów potencjalnego wyciszenia emocji wokół dolara. Wczoraj brytyjski rząd rozpoczął realizację etapów odmrażania gospodarki – otwarte zostały szkoły. Politycy tonują jednak oczekiwania, że proces przywracania aktywności w pozostałych obszarach mógłby zostać przyspieszony – nadal konieczna jest duża ostrożność. Niemniej to daje pretekst do rozegrania tematu wokół funta. Zwłaszcza, że w Europie to Wielka Brytania pozostaje liderem w tempie szczepień, a UE wciąż boryka się z logistyczno-organizacyjnymi problemami. Tak zwana przewaga szczepionkowa nie została zmniejszona, a to mogłoby być pretekstem do chociażby lepszego zachowania się euro, niż funta.

Wykres dzienny GBPUSD

Wybicie oporów przy 1,39 może dać sygnał do realizacji scenariusza podbicia pod tegoroczne szczyty przy 1,4235 w perspektywie kilku najbliższych tygodni. Niemniej zdaje się, że okres w którym funt zachowuje się długofalowo lepiej na tle innych walut pomału się kończy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy kryptowalut online | dax index online | usd notowania | akcje pkn | pknorlen akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here