Naga MarketsKurs euro EUR/USD będzie spadał - prognozuje Citi. Na USD/JPY utworzył się szczyt?Analitycy Citi opublikowali w tym tygodniu swoje prognozy dla najważniejszych walut. Kurs euro ma według nich osłabiać się do dolara nie tylko w najbliższym czasie, ale także długoterminowo. Ponadto, zauważają potencjalny szczyt na parze walutowej USD/JPY.

  • Analitycy Citi podają powody potencjalnych osunięć Eurodolara
  • Na koniec roku kurs EUR/USD może wynieść 1,1600
  • Notowania dolara do jena mogły nakreślić szczyt trendu wzrostowego

Kurs euro w dół z trzech powodów

Citi opowiada się za sprzedawaniem EUR/USD na rajdach w najbliższej przyszłości.

Te artykuły również Cię zainteresują
– W perspektywie jesteśmy nastawieni na wygaszanie niedawnego rajdu EUR/USD w krótkim terminie, ponieważ spodziewamy się, że presja na amerykańskie stopy procentowe będzie tymczasowa, a spready między stopami w USA i UE będą się rozszerzać w stosunku do wzrostu gospodarczego, rozbieżności fiskalnych i polityki banków centralnych – uważa Citi.

Analitycy jako drugi z powodów potencjalnych spadków kursu euro do dolara upatrują  postępy w zakresie szczepień, które mają być powolne pomimo szczytowych nowych przypadków zakażeń. Ponadto, Citi zauważa kontynuację odpływu funduszy w EUR.

Prognoza na II kw. br. zakłada poziom 1,1800 na parze walutowej EUR/USD. Do końca roku notowania mają spaść do 1,1600. Z kolei na koniec 2022 r. Citi oczekuje poziomu 1,1500.

Kurs dolara do jena gotowy na spadki z perspektywy technicznej

– Pojawiły się cztery nowe sygnały, które wskazują na szczyt pary walutowej  USD/JPY. Kurs dolara do jena spadł w zeszłym tygodniu poniżej 21-dniowej średniej, która działała jako znaczące wsparcie w tym roku, podczas gdy powróciła ogólna słabość dolara amerykańskiego. Wraz z tym ruchem cen stało się bardziej prawdopodobne, że trend wzrostowy trwający od początku nakreślił szczyt pod koniec ubiegłego miesiąca – uważa Citi.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Analitycy zwracają uwagę także na 50-dniową średnią, która działała jako opór w II poł. ubiegłęgo roku. Obecnie wypada ona w okolicach poziomu 107,50 JPY i może działać jako wsparcie. Citi właśnie na tej średniej stawia sobie obecnie cel, zauważając jednocześnie, że jeszcze w tym kwartale istnieje ryzyko dalszych spadków do 200-dniowej średniej (obecnie 105,60 JPY).

W dłuższym terminie, tj. na koniec obecnego roku Citi dla pary walutowej USD/JPY prognozuje poziom 112,00 JPY. Bank oczekuje takiego samego kursu także na koniec 2022 roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie jsw | pgnig akcje cena | kurs dolars | kurs funta szterlinga | ceny ropy wti | forum gieldowe |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here