Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) będzie dryfował między 1,16-1,20 - Rabobank Dolar odzyskał część zeszłotygodniowych strat, gdy opadł kurz po powyborczym pozycjonowaniu. Podczas gdy fundamentalne tło może sugerować mniej powodów do kupowania bezpiecznego dolara, rynek nadal jest byczo nastawiony w stosunku do euro. W przyszłym miesiącu odbędzie się posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (EBC), ekonomiści Rabobanku spodziewają się, że zaufanie do długich pozycji w euro zostanie przetestowane.

  • Mimo widocznych ryzyk, apetyt na ryzyko może być przyzwoity
  • Rynek zbudował duże długie pozycje w euro
  • Potencjał wzrostu wspólnej waluty pozostaje ograniczony

Rabobank zrewidował prognozy dla EUR/USD

Według ekonomistów Rabobanku, tani pieniądz w połączeniu z nadzieją na szczepionkę pozwoli na przyzwoity poziom apetytu na ryzyko. Nadal jednak na horyzoncie widać ryzyka. Rabobank ograniczył swoje oczekiwania, co do kolejnej rundy umocnień dolara.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Zrewidowane w górę zostały 3-miesięczne prognozy dla EUR/USD do 1,17 z 1,16. Z kolei 6-miesięczna prognoza plasuje obecnie Eurodolara na poziomie 1,18 z 1,14 wcześniej.

– Rynek zbudował znaczące pozycje długie w euro wiosną i latem w przekonaniu, że UE zrobiła krok w kierunku bardziej skoordynowanej polityki fiskalnej i bazując na poglądzie, że Europejskie Bank Centralny (EBC) był zdeterminowany, aby wyeliminować rozmowy o fragmentacji. Pozycje te zostały zredukowane, ale biorąc pod uwagę, że Europa cierpi z powodu drugiej fali pandemii i stoi w obliczu ponownego wystąpienia recesji w IV kwartale uważamy, że potencjał wzrostu euro jest dość ograniczony, zwłaszcza przed grudniowym posiedzeniem EBC – przekonuje Rabobank

– Komentarze głównych ekonomistów EBC z 1 września dały jasno do zrozumienia, że ​​Bank jest zaniepokojony wzrostem wartości euro w lecie oraz rajdem kursu EUR/USD, który zatrzymał się na poziomie 1,20. Nadal postrzegamy ten obszar jako silny psychologiczny opór dla Eurodolara i spodziewamy się, że para walutowa będzie handlowana głównie w przedziale od 1,20 do 1,16 w nadchodzących miesiącach – uważają analitycy.

Kurs euro pod oporem przy 1,19 USD

W ubiegłym tygodniu na parze walutowej EUR/USD utworzyła się formacja outside bar (bycze objęcie). Istotne jest miejsce w jakim powstała ta formacja, minima świecy testują bowiem wsparcie w okolicach 1,1615.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Zakończony tydzień wyniósł kurs Eurodolara na jeszcze wyższe poziomy, byki nie były jednak w stanie przeforsować oporu przy 1,1900 USD. Pokonanie tego poziomu jest niezbędne, jeśli notowania mają kierować się do psychologicznej bariery przy 1,2000 USD. Wsparcie pozostaje natomiast przy 1,1615-1,1600 USD, gdzie znajduje się dolne ograniczenie zakresu prognozowanego przez Rabobank.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here