Dwa euro i funt szterlingW ostatniej analizie pary euro w stosunku do funta szterlinga omawiana była sytuacja, w której kurs EUR/GBP coraz to bardziej zawężał swoje zasięgi sugerując możliwość wybicia coraz to mniejszej konsolidacji. W tym momencie para wykonała planowany test dolnego ograniczenia w postaci wsparcia z układu konsolidacyjnego i wygenerowała silny sygnał zakupowy. Czy para dotrze do omawianego celu?


Podczas poprzedniej analizy wskazywane były dwa potencjalne setupy, możliwe do rozegrania jeśli para wykona odpowiedni ruch do dołu – testując wsparcie z układu konsolidacyjnego. Wówczas, po teście – oczekiwana była reakcja przełamania wsparcia lub klasycznej reakcji, gdzie zalecane było dołączanie do pozycji długich jeśli wykres wygeneruje taki sygnał.

wykres EURGBP H1 18.12.2018
EURGBP H1 18.12.2018

W tym momencie widoczna reakcja na na interwale godzinnym sprawia, że pozycje typu long powinny zostać zainicjowane wraz z pozytywnym testem dolnego ograniczenia – rozgrywając powyżej przedstawiony setup wzrostowy.

EUR/GBP – Aktualna sytuacja

Dotarcie do wsparcia przedstawionego z pierwszego wykresu odbyło się klasycznie, gdzie zainicjowany setup wzrostowy powinien być już w grze. W tym momencie widoczna jest na parze dalsza presja popytowa, która na chwilę obecną pokonuje również linię trendu, która odnosiła się do zawężających zasięgów wzrostów na parze EUR/GBP. Obecnie – zgodnie z opisywanym setupem wzrostowym, na parze obecnie poziomem docelowym dla pozycji długich jest 0,90400 – co stanowi potencjał podejścia około 40 pipsów z ryzykiem nieprzekraczającym 10 pipsów.

wykres EURGBP H1 19.12.2018
EURGBP H1 19.12.2018

Stosunek zysku do ryzyka na poziomie 3:1 podczas handlu intraday wydaje się być racjonalnym podejściem, tym bardziej – kiedy miejsce dla rozegrania wzrostów zostało przygotowane oraz omówione dużo wcześniej, co sprawia, że setup staje się wyczekanym ruchem.

Dotarcie do poziomu 0,90400 może okazać się tylko pierwszym przystankiem dla pary – kolejnym poziomem jeśli para nadal będzie kontynuować wzrosty będzie strefa 0,90850.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here