Banknot o nominale 20 euro EURKurs pary euro do funta brytyjskiego w ostatnim czasie popadł w konsolidację, zawężając zasięgi pary do minimum. Budujący się przez to schemat wskazuje, że na parze może dojść do wybicia obecnego trendu bocznego i wygenerowania większego ruchu wzrostowego lub spadkowego. Obecnie układ wygląda, jakby para miała większy potencjał wybicia dołem – dlatego warto przyjrzeć się parze EUR/GBP


Para EUR/GBP od około tygodnia czasu porusza się w bardzo wąskim zasięgu konsolidacyjnym – coraz to bardziej zmniejszając zasięgi, wokół których para oscyluje. Taki schemat często wskazuje, że możliwość pojawienia się większej zmienności po ówczesnym przełamaniu górnego – lub dolnego ograniczenia jest relatywnie duże. Warto zatem przygotować się pod jedną z możliwości, w której dotarcie i odpowiednia reakcja wygeneruje sygnał kupna lub sprzedaży.

EUR/GBP – potencjale scenariusze

Podczas handlu na parze euro do funta szterlinga warto zwrócić uwagę przede wszystkim na interwał czasowy H1 – na którym widoczne jest wsparcie (oznaczone na poniższym wykresie jako seledynowa linia) oraz górne ograniczenie potencjalnych wzrostów (w postaci zawężających się, przerywanych linii). Para aktualnie zmierza do wsparcia i jego przełamanie wygeneruje automatycznie sygnał sprzedażowy z potencjalnym celem dla pozycji krótkich na poziomie 0,89350. Taki scenariusz dałby około 40 pipsów potencjalnego zysku, w stosunku do – nie więcej niż – 10 pipsów pozycji obronnej typu stop loss.

wykres EURGBP H1 18.12.2018
EURGBP H1 18.12.2018

Z drugiej zaś strony, jeśli para zareaguje klasycznie na wsparcie – potencjał podejścia pod górne ograniczenie obecnego ruchu oraz możliwość dalszej kontynuacji wzrostów wydaje się stosunkowo duża. Targetem dla pozycji długich stałby się wówczas poziom 0.90350, dlatego oznaczone na wykresie wsparcie, do którego para EUR/GBP obecnie się zbliża zdaje się istotne dla przyszłego ruchu, jaki może zostać wygenerowany.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here