Dwa euro i funt szterlingKurs euro (EUR) podczas piątkowej sesji traci względem funta szterlinga (GBP). Wcześniej jednak para dociera do planowanego poziomu z poprzedniej analizy, gdzie szacowana była strefa 0,90380 jako take profit dla pozycji długich. W tym momencie jednak – jeśli para EUR/GBP przekroczy poziom wsparcia układu wzrostowego, może dojść do ponownej obniżki pary. Warto przyjrzeć się obecnym poziomom. 


Osłabiający się kurs podczas ostatniej z regularnych sesji handlowych przez przerwą świąteczną oznacza, że potencjał dotarcia ponownie do strefy, skąd para zainicjowała impuls wzrostowy jest relatywnie duży. Wcześniej jednak para musi pokonać istotne wsparcie dla obecnego układu wzrostowego, które znajduje się na poziomie 0.90300. Jeśli para przełamie to wsparcie, wówczas celem dla pary powinien być re-test strefy 0.89850.

EUR/GBP – cele dla pary

Podczas ostatniej analizy szacowany poziom dla pary na dotarcie znajdował się dokładnie na poziomie, do którego para EUR/GBP dotarła. W tym momencie jednak widoczna jest słabość pary – co może skutkować opisywanym powyżej setupem zniżkowym z celem około 52 pipsów na pozycje typu short, z pozycją obronną typu stop loss nie większą niż 15 pipsów. Risc ratio (stosunek zysku do ryzyka) w tym wypadku będzie wynosił zatem około 3:1 wliczając w setup koszty transakcyjne, dlatego projekcja intraday wydaje się racjonalna zachowując takie proporcje.

wykres EURGBP H1 21.12.2018
EURGBP H1 21.12.2018

Oczywistą negacją scenariusza obniżki notowań pary będzie klasyczna reakcja na wsparcie – czyli wybronienie kursu, które powinno zainicjować dalsze wzrosty na parze. Co prawda wybronienie strefy analizując układ pary jest o wiele mniej prawdopodobne (stanowi w chwili obecnej nie więcej niż 35 procent) to jednak trzeba mieć to na uwadze. Jeśli przełamanie widocznego wsparcia się odbędzie, wówczas oczekiwany spadek powinien odbyć się w ciągu 3-4 świec H1 pary.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here