Złotówka i dwa złotePolski złoty ma na swoim koncie mieszaną sesję. Z jednej strony tracił do niego kurs dolara, a euro oddawało większość wypracowanych zysków, z drugiej wyraźne umocnienie notowały frank szwajcarski oraz funt brytyjski. Sprawdź jak kształtują się kursy walut w Boże Ciało i ile musisz zapłacić za euro, dolara, funta i franka w długi weekend.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2568 euro
USDPLN 3,7717 dolar
GBPPLN 4,7958 funt
CHFPLN 3,8148 frank

Kurs euro odrzuca 4,27 zł, EUR/PLN ponownie w dół?

W trakcie środowej sesji kurs euro testował kwietniowe minima w okolicach 4,27 zł, ostatecznie musiał uznać jednak wyższość sprzedających. W efekcie na wykresie utworzyła się świeca z długim górnym knotem, co w czwartek przynosi natychmiastową reakcję sprzedażową i powrót EUR/PLN poniżej minimów ze stycznia 2019. Para walutowa ponownie posiada otwartą drogę do tegorocznych dołków.

InvestCuffs
kurs euro EURPLN 20 czerwca 2019
Kurs euro do złotego EUR/PLN na wykresie dziennym

Kurs dolara największym przegranym drugiej połowy tygodnia. USD/PLN silnie w dół

Środowe posiedzenie Rezerwy Federalnej spowodowało, że kurs dolara silnie traci na światowych rynkach i w stosunku do złotego osuwa się już o około 4 groszy. W efekcie USD/PLN powraca pod poziomów dołków kwietniowych i otwiera sobie drogę do ponownego przetestowania poziomów poniżej 3,76 zł, do których dolar spadał na początku miesiąca.

kurs dolara USDPLN 20 czerwca 2019
Kurs dolara do złotego USD/PLN na wykresie dziennym

Kurs funta z pauzą po dwóch dniach odbicia. GBP/PLN pod 4,80 zł

W odróżnieniu od dolara amerykańskiego, kurs funta może zaliczyć środową sesję do udanych, testował bowiem poziom 4,80 zł, odbijając w przeciągu doby o pięć groszy. Czwartek przynosi delikatną korektę spadkową, a GBP/PLN nadal boryka się z presją podażową. Patrząc na dynamikę spadków obserwowanych od maja ciężko będzie to zmienić w przeciągu kilku tygodni, szczególnie, że niepewność związana z Brexitem na pewno nie pomaga.

kurs funta GBPPLN 20 czerwca 2019
Kurs funta do złotego GBP/PLN na wykresie dziennym

Kurs franka poradził sobie z oporem. CHF/PLN testuje 3,82 zł

Do złotówki w środę umacniał się również kurs franka, który wybijał lokalną strefę wsparcia/oporu i testował poziom 3,82 zł. Czwartek przynosi kolejne podejście pod poziom i reakcję podażową, jednak w wąskim zakresie zmienności. CHF/PLN ma nadal przed sobą 3,83 zł oraz 3,86 zł, czyli górne ograniczenie konsolidacji obowiązującej od niemal roku:

kurs franka CHFPLN 20 czerwca 2019
Kurs franka do złotego CHF/PLN na wykresie dziennym

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here