Kurs euro do dolara 2 lipca 2019W czwartek notowania pary walutowej EURPLN chwilowo testowały poziomy poniżej 4,28 zł, pogłębiając dziesięciotygodniowe dołki. Ostatecznie kurs euro odbijał jednak od minimów i notował pierwszą sesję wzrostową od tygodnia, chociaż zysk był marginalny i wynosił zaledwie 0,02%. W piątkowy poranek europejska waluta powraca do spadków względem złotego i utrzymuje się nad  lokalnym wsparciem.

  • W piątek, 18 października, po godzinie 07:15 za jedno euro płacono 4,2836 zł
  • Kurs euro w czwartek chwilowo osuwał się poniżej 4,28 zł i testował poziomy z końcówki lipca
  • Jeżeli presja spadkowa na EURPLN zostanie utrzymana, wtedy istnieje szansa na test poziomów 4,24 zł, gdzie wypadają wakacyjne dołki
  • W piątek rynek nie czeka na żadna ważne publikacje makroekonomiczne, najważniejszym wydarzeniem będzie sobotnie głosowanie ws. Brexitu

Kurs euro próbuje pogłębiać dołki, lokalne wsparcie jednak nadal w grze

Chociaż notowania EURPLN próbowały w czwartek naruszać wsparcie na wysokości 4,28 zł, to reakcja kupujących pokazała, że na razie lokalna baza popytowa zostanie utrzymana. Z drugiej strony próby silniejszych wzrostów blokowali sprzedający, co pod koniec tygodnia sugeruje brak zdecydowania przed realizacją dalszych ruchów.

Nie zmienia to faktu, że kurs euro pokonywał ważną strefę wsparcia wyznaczaną na wysokości wrześniowych minimów, wybijając tym samym ponad dwumiesięczną konsolidację i otwierając sobie drogę do dalszej deprecjacji w kierunku 4,24 zł. Jeżeli jednak poziom 4,28 zł wytrzyma napory sprzedających przez kilka sesji może zrealizować się scenariusz stabilizacyjny, w którym EURPLN powróci do niskiej zmienności z pierwszej części roku, gdzie lawirował w okolicach 4,30 zł.

kurs euro EURPLN 18.10.2019
Kurs euro stabilizuje się nad 4,28 zł. Czy EURPLN czekają dalsze spadki?

Na parze walutowej z dolarem polski złoty kontynuował umocnienie i USDPLN w czwartek tracił 0,44% schodząc do wsparcia tuż nad 3,84 zł. Para walutowa CHFPLN testowała 3,88 zł, od którego dynamiczniej odbijała rysując jednoświecową formację młota, a GBPPLN po rozchwianej sesji wywołanej sprzecznymi nagłówkami odnośnie Brexitu, ostatecznie kończył dzień pod 4,96 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here