napis eurjpy na klawiaturzeKurs waluty euro do japońskiego jena spada zaraz po tym, jak na rynek wpływa znaczna niepewność co do utrzymania zapewnianych po spotkaniu G20 stosunków “zawieszenia broni” ws. wojny handlowej na linii USA – Chiny. Główne pary walutowe po pierwszej reakcji schodzą do istotnych wsparć – jednak na rynku widać potencjał odreagowania napiętej sytuacji. Czy to czas odbicia na parze EUR/JPY


Spadek liczący ponad 140 pipsów na parze EUR/JPY to głownie powód niepewności na rynku ws. dalszego utrzymania dobrych stosunków USA oraz Chin. Główne pary walutowe mocno reagują po wczorajszych informacjach o ewentualności wcześniejszego powrotu do nakładania ceł na chińskie towary przed upływem zakładanych 90 dni. To sprawia, że większość głównych par dochodzi do istotnych poziomów, które mogą zostać wykorzystane na choć chwilowe odreagowanie. Przyjrzyjmy się parze euro do japońskiego jena.

EUR/JPY – możliwe schematy

Na wykresie H4 widoczne osłabienie zostaje wybronione, a podczas dzisiejszej sesji para reaguje wykonując pierwsze impulsy wzrostowe. Z technicznego punktu widzenia nadal na parze panuje zawężanie zasięgów oraz jasno określone górne oraz dolne ograniczenie, które przypada na poziomy odpowiednio: 129,000 oraz 127,700. W tym momencie zdaje się, że potencjał podejścia pary o około 85 – 90 pips jest bardzo prawdopodobne, dlatego nawet z obecnych poziomów zainicjowany swing-long z ryzykiem na poziomie 30 pips oraz potencjałem zwyżki 90 jest racjonalne.

wykres EUR JPY H4 05.12.2018
EUR JPY H4 05.12.2018

W drugim scenariuszu, w którym para wpierw wykonałaby korektę na test popytu z okolic dolnego ograniczenia trwającej konsolidacji dałoby zdecydowanie lepszy stosunek zysku do ryzyka, jednak nie wiadomo na chwilę obecną, czy do takiego testu na parze EUR/JPY dojdzie. W jednym lub w drugim przypadku prawdopodobieństwo dotarcia do okolic oznaczonych jako potencjalny poziom docelowy dla pozycji długich jest bardzo duże.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here