Spadki na GPW. WIG20 odnotowuje spadek z ranaW trakcie ostatniej sesji września, notowania złotego korygują po zeszłotygodniowych spadkach, nadal utrzymując się jednak na wielomiesięcznych minimach. W efekcie, w poniedziałek po godzinie 12:45 za euro płacono 4,3788 zł, dolar kosztował 4,0083 zł, funt 4,9332 zł i frank szwajcarski 4,0285 zł. Inwestorzy z niecierpliwością czekają na czwartkowy wyrok TSUE, który może silnie wpłynąć na kursy walut w stosunku do polskiego złotego.

  • Złotówka czeka na czwartkowy wyrok TSEU
  • Kurs euro spada w poniedziałek poniżej 4,38 zł
  • Dolar utrzymuje się nad poziomem 4 zł
  • Kurs funta odbija od lokalnego wsparcia, a frank szwajcarski porusza się w bezpiecznej odległości od psychologicznej bazy popytowej
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3788 Euro
USDPLN 4,0083 dolar
GBPPLN 4,9332 funt
CHFPLN 4,0285 frank

Kurs euro poniżej 4,38 zł. EURPLN koryguje w poniedziałek

Na początku nowego tygodnia notowania EURPLN osuwają się poniżej poziomu 4,38 zł i testują ceny obserwowane ostatni raz tydzień temu. Co prawda popyt doprowadza do odrobienia części strat, jednak kurs euro traci w trakcie ostatniej sesji miesiąca, utrzymując się nad ważną strefą wsparcia. W szerszym ujęciu rynek nadal konsoliduje w kilkugroszowym przedziale i jak na razie niewiele wskazuje, że sytuacja może ulec zmianie.

kurs euro EURPLN 30 wrz
Kurs euro na wykresie dziennym. EURPLN D1

Kurs dolara korzysta ze wsparcia na 4 zł. USDPLN najwyżej od dwóch lat

Pod koniec zeszłego tygodnia kurs dolara testował poziom 4,02 zł, najwyższy od ponad dwóch lat. Co prawda w poniedziałek notowania delikatnie się osuwają, jednak USDPLN nadal porusza się nad okrągłym pułapem 4 złotych, który będzie pełnił najprawdopodobniej rolę ważnego wsparcia. Jeżeli dolar nie spadnie poniżej strefy, wtedy para walutowa będzie miała szanse na dalsze, dynamiczne odbicie.

kurs dolara USDPLN 30 wrzesnia
Kurs dolara powyżej 4 zł. USDPLN D1

Kurs franka traci w poniedziałek 0,3%. CHFPLN spada pod 4,03 zł

Po teście poziomu 4,05 zł w piątek, kurs franka traci do złotego na początku nowego tygodnia i notowania CHFPLN osuwają się o 0,3% spadając pod 4,03 zł. Historycznie para walutowa nadal utrzymuje się na wysokich poziomach i w bezpiecznej odległości od wsparcia 4 zł. Co prawda sytuację odmienić może czwartkowy wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych, do tego czasu utrzymywać będzie się jednak spora niepewność rynkowa.

kurs franka CHFPLN 30 wrz
Kurs franka w dół na początku tygodnia. CHFPLN D1

Kurs funta odbija w poniedziałek od wsparcia. GBPPLN w górę

Po teście najniższych poziomów od 19 września oraz chwilowym zejściu do 4,92 zł, kurs funta odbija w poniedziałek od lokalnej strefy wsparcia i zyskuje do złotówki 0,2%, meldując się nad poziomem 4,93 zł. Notowania GBPPLN korygowały w zeszłym tygodniu, jednak zdaniem analityków szterling szybko powinien powrócić do wzrostów zbliżając się między innymi do 5 zł.

kurs funta GBPPLN 30 wrz
Kurs funta w górę na początku tygodnia. GBPPLN D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here