klawiatura z klawiszem podpisanym EURUSDKurs euro w stosunku do dolara amerykańskiego rośnie, co daje nadzieję na zakończenie trwającego od blisko dwóch miesięcy trendu bocznego z zawężanymi zasięgami. Notowania pary EUR/USD utrzymują się powyżej poziomu 1.14 sprawiając, że potencjał dotarcia do strefy 1,1540 staje się coraz większy. Para w tym momencie ma jednak przed sobą istotny poziom oporu do pokonania – czy odbędzie się to na dzisiejszej sesji handlowej? 


Kurs euro umacnia się wcześniej testując po raz kolejny dołek z poziomu bliskiemu 1,12600 tworząc formację podwójnego dna. Aktualnie para znajduje się w bliskich okolicach strefy oporowej, będącej nie do przejścia praktycznie od początku listopada tego roku. Obecny impet wzrostowy daje jednak nadzieję na możliwość przełamania strefy, wyrysowując przy tym istotny dołek, który nie powinien być pokonany jeśli sekwencja wzrostowa ma się utrzymać.

EUR/USD – potencjał zrealizowania sekwencji wzrostowej

Para EUR/USD znajduje się ledwie o 30 pipsów od strefy oporowej, która powinna zostać w końcu przełamana – analizując schemat podejścia pod jej bliskie okolice. Jeśli faktycznie taki scenariusz miałby się zrealizować, wówczas najważniejszym poziomem wspierającym obecny układ jest poziom 1,13630, celem zaś dla pozycji długich 1,15400. Od aktualnej ceny pary stanowi to potencjał wzrostów na poziomie blisko 110 pipsów, a wstępnym ryzykiem na około 30. Stosunek zysku do ryzyka jest zatem klarowny do wyliczenia.

wykres EURUSD H4 20.12.2018
EURUSD H4 20.12.2018

Negacją scenariusza byłoby w tym momencie pokonanie wspominanego wsparcia, gdzie przełamanie powinno wywołać ruch ponownie pod strefę dołków z 14 grudnia. W chwili obecnej jednak prawdopodobieństwo dotarcia do zakładanego poziomu dla pozycji długich jest bardzo duże i powinno zostać zrealizowane w ciągu najbliższych dwóch sesji handlowych, czyli jeszcze przed przerwą świąteczną na rynkach.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here