Naga Marketskurs euro, notowania EURPiątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi dalszą korektę na eurodolarze oraz brak istotniejszych wahań na PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4814 PLN za euro, 3,8072 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1540 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0261 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,272% w przypadku obligacji 10-letnich.

Notowania złotego (PLN) bez większych zmian, ostrożny optymizm na rynku

Ostatnie 24h obrotu na globalnych rynkach nie przyniosły istotniejszych zmian. Inwestorzy w dalszym ciągu wykazują ostrożny optymizm, po dynamicznych wzrostach wcześniej, dot. perspektyw powszechności szczepień na COVID19. Dużo uwagi poświęcane jest m.in. metodom potencjalnej dystrybucji produktu Pfizera. Docelowo wydaje się jednak iż byliśmy świadkami zmiany globalnego nastawienia rynków.

Pomimo potencjalnych przeszkód i zagrożeń inwestorzy grają pod wychodzenie z globalnej pandemii. Widoczne jest to m.in. w zwiększonym popycie na instrumenty oparte o ropę oraz lekki odwrót m.in. od złota. Z punktu widzenia PLN obserwowaliśmy spadek kursu EUR/PLN z ok. 4,6350 PLN do 4,4563 PLN. Lokalnie wydaje się, iż strefa wsparcia na 4,45 (dołek z października) powinna ograniczać dalszy wzrost.

W trakcie dzisiaj sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Globalnie warto bliżej przyjrzeć się m.in. odczytowi inflacji z Niemiec/USA czy produkcji przemysłowej dla Strefy Euro.

Z rynkowego punktu widzenia dzień 11/11 był tradycyjnie wolnym od handlu w Polsce. W konsekwencji aktywność na PLN jest aktualnie ograniczona i stan ten zostanie najpewniej przedłużony również na dziś.

USD

EUR

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here