Świnka skarbonka z plastrem na pęknięciuNotowania europejskiej waluty osuwają się drugi dzień z rzędu do dolara i złotego, reagując negatywnie na dane z niemieckiego instytutu ZEW dotyczące nastrojów gospodarczych w strefie euro. W efekcie kurs euro powraca pod 4,26 zł, odbijając po nieudanej próbie pokonania lokalnego poziomu oporu.


Kurs euro do złotego (EUR/PLN) w kierunku 4,24 zł?

Eurozłoty od zeszłego tygodnia testował poziom 4,27 zł (minima z kwietnia), który skutecznie blokował silniejszą aprecjację. Ostatecznie poniedziałkowa sesja przyniosła silniejszą wyprzedaż, która jest kontynuowana również we wtorek. EUR/PLN wybija więc 4,26 zł i otwiera sobie ponownie drogę do przetestowania lipcowych minimów pod 4,24 zł, które pokrywają się jednocześnie z wielomiesięcznymi dołkami:

Kurs euro traci do złotówki we wtorek, kontynuując deprecjację z poniedziałku. EUR/PLN D1
Kurs euro traci do złotówki we wtorek, kontynuując deprecjację z poniedziałku. EUR/PLN D1

Kurs dolara silnie zyskuje do europejskiej waluty. EUR/USD w dół

Jeszcze dynamiczniejsze ruchy obserwowane są na EUR/USD, gdzie para walutowa osuwa się o około 0,5% w przeciągu dwóch dni. Kurs euro testuje 1,220 USD i spada najsilniej od tygodnia utwierdzając inwestorów w przekonaniu, że europejska waluta nie może zaliczyć początku tygodnia do najbardziej udanych.

Kurs euro traci również do dolara. EUR/USD D1
Kurs euro traci również do dolara. EUR/USD D1

Kurs dolara co prawda może oddać część zysków w trakcie wtorkowej sesji, gdyż na godziny popołudniowe i drugą część tygodnia zaplanowano szereg istotnych publikacji z lokalnej gospodarki dotyczących między innymi inflacji oraz sprzedaży detalicznej. Sam dolar jest obecnie silny głównie słabością swoich konkurentów, dzięki czemu jego indeks powraca nad minima z pierwszej połowy maja oraz nad średnioterminową linię trendu wzrostowego.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here