Naga Markets

Kurs euro (EUR/PLN) znajduje się poniżej poziomu 4,52. Umocnienie złotego na rynkuCzwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie wybicia na eurodolarze oraz mocniejszego PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5260 PLN za euro, 3,9543 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,3235 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,4200 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,967% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs euro (EUR/PLN) kontynuuje osłabienie względem złotego

Ostatnie godziny handlu na rynkach przyniosły wyraźny spadek awersji do ryzyka wraz z wybiciem na eurodolarze. Już wcześniej widoczne były napływy do rynków EM, gdzie wyraźnie zyskiwała m.in. GPW. Również złoty pozostaje w trendzie wzrostowym, gdzie koszyk BOSSA PLN notuje najwyższe zakresy od października.Sytuacji na rynkach nie zmieniło nawet wskazanie inflacji z USA, gdzie odczyt grudniowy wpisuje się w dotychczasową ścieżkę oczekiwań wobec Fed. Poranny handel w Azji sugeruje jednak lekkie schłodzenie nastrojów. Lokalnie rynek żyje nieco działaniami w ramach tarczy antyinflacyjnej 2.0 i kreśli scenariusze wpływu na inflację (m.in. niższa teraz i wyższa w 2023r.).

Notowania EURPLN
Notowania EURPLN

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. bilansu płatniczego za listopad, gdzie spodziewany jest deficyt na poziomie -1400 mln EUR. Ponadto w USA otrzymamy wskazanie PPI za grudzień oraz dane dot. wniosków o zasiłek.

Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN schodzi poniżej 4,52 PLN, podczas gdy USD/PLN testuje 3,94 PLN. Mocniejszy PLN mieści się w ramach strategii rządu i wpływu na inflację poprzez kanał kursowy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lpp akcje rekomendacje | cd projekt akcje rekomendacje | intercars kurs akcji | kurs franka | cena złotego | giełda cdr | kurs akcji azoty |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here