Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) zbliża się do 4,48. Ropa Brent zjeżdża do 49 USD/bRynek akcji w Azji kończy tydzień z ostrożnym optymizmem przy braku świeżych katalizatorów. Z FX wyłania się lekka słabość USD. Ropa naftowa cofa się spod szczytów w obliczu sporów wśród członków OPEC+.

Święto w USA, brak kierunków na giełdzie

W związku z obchodami Święta Dziękczynienia w USA inwestorzy w Azji pozbawieni zostali wskazówek co do kierunku, samodzielnie decydując się na ostrożny optymizm. Brak nowych informacji utrzymał uwagę na ocenie bieżącej skali zachorowań na COVID-19 w kontrze do oczekiwań na wprowadzenie szczepionki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Japoński Nikkei225 rośnie o 0,4 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 0,6 proc., a koreański KOSPI rośnie o 0,3 proc.

Futures na S&P500 pozostaje minimalnie pozytywny na +0,1 proc. Futures na DAX jest bez zmian.

Kursy walut: indeks dolara (DXY) obniża się pod 92,00

Na rynku walutowym wzmaga się poranna presja na USD. Od kilku dni widać schemat, gdzie dolar traci w porannych godzinach handlu europejskiego, by popołudniu odrobić straty.

Indeksy DXY obniża się pod 92,00. EUR/USD wrócił do 1,1925, GBP/USD nieprzerwanie dryfuje koło 1,3370. AUD/USD umacnia się do 0,7380.

Na rynku złotego EUR/PLN zbliżył się do 4,48 przy braku popołudniowego popytu, który był widoczny w poprzednich dniach.

Ropa naftowa cofnęła się spod 8-mies. szczytów w wyniku rosnących napięć w państwach OPEC +. Niektórzy producenci ropy (ZEA, Irak) nie przestrzegają uzgodnionych cięć produkcji, co budzi obawy o nadpodaż. Brent zjechał z 49 USD/b do 47,8 USD/b; WTI skorygował się o ok. 1 dolara do 45 USD/b.

Bitcoin skromnie odbija o 1,4 proc. do 17 300 USD po tym, jak w czwartek tąpnął o 8,4 proc. po rozczarowaniu nieudanym atakiem na historyczne szczyty 19 511 USD.

Prezydent Donald Trump powiedział, że zrzeknie się władzy, jeśli Kolegium Elektorów potwierdzi zwycięstwo Bidena, ale zasygnalizował, że może nigdy formalnie nie przyznać się do porażki i może pominąć inaugurację Demokraty. Kolegium Elektorów ogłosi decyzję 14 grudnia.

Invalid mfunc tag syntax. The correct format is: <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc PHP code --><!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY --> or <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc -->PHP code<!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY -->.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here