Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) zatrzymuje się przy 4,46. Złoto odbija do 1888 USD/uncja Rajd ryzykownych aktywów wywołany informacjami o szczepionce wyhamował we wtorek, gdyż wstępna euforia zderza się z pytaniami o trwałość ochrony przeciwwirusowej. W Azji indeksy przeważnie rosną, ale futures w USA spadają. Na FX stabilizacja.

Główne światowe indeksy zyskują. Euforia z cieniem wątpliwości wobec szczepionki

Akcje spółek w Azji wstępnie poszły śladem mocnej sesji w Europie i na Wall Street, ale z każdą kolejną godziną zapał do kupowania słabł. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,3 proc. wobec 1,8 proc. na początku dnia. W Chinach Shanghai Composite traci 0,5 proc.

W poniedziałek główne indeksy w Europie i USA w kulminacyjnym momencie rosły o 5-8 proc. w reakcji na informację od Pfizera, że testowana szczepionka przeciw COVID-19 pokazuje ponad 90 proc. skuteczności. Przebudziło to nadzieję na szybsze wyjście z pandemii i odbudowę globalnego ożywienia.

Później jednak pojawiły się wątpliwości, gdyż prace nad szczepionką nie są jeszcze zakończone i nie ma odpowiedzi na pytania o trwałość odporności oraz skuteczność jej przeciwko innym szczepom wirusa.

W efekcie pod koniec dnia S&P500 wygasił wzrosty do tylko 1,17 proc., a dziś futures na indeks spada o 0,4 proc.

Kursy walut: kurs dolara (USD) ponownie pod presją w grupie G10

Na rynku walutowym jeszcze wczoraj USD odrabiał straty względem walut ryzykownych z pomocą wzrostów rentowności obligacji (skok 10-latek USA o 15 pb). Ale dziś dolar ponownie jest pod presją wobec walut G10. Tylko CHF jest minimalnie słabszy wobec dolara.

EUR/USD wczoraj nie mógł sobie poradzić z 1,19 i spadł do 1,18, ale dziś rano podbija do 1,1830.

Duże wahania zalicza USD/JPY, który wczoraj wystrzelił do 105,64 z 103,50, zanim zawrócił pod 105.

Presja za to nie opuszcza walut rynków wschodzących, które pozostają słabsze do dolara. USD/TRY jest liderem wzrostów – o 2,8 proc. do 8,30.

Spadki EUR/PLN zatrzymały się przy 4,46, po czym złoty zaczął tracić do 4,49.

Złoto zaliczyło silny cios na wzroście apetytu na ryzyko, tracąc 110 USD na uncji do 1850 USD, ale dziś odbija do 1888.

We wtorek rajd cen ropy wytraca impet i WTI cofa się do 40,1 USD/b z 41,3 w szczycie poniedziałkowej sesji.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here