Naga Markets 

Hang Seng wzrósł o 1,2 proc. pomimo doniesień, że administracja Trumpa rozważa zakazanie amerykańskim podmiotom inwestowania w rozszerzoną listę chińskich firm w ostatnich dniach prezydentury oraz pomimo wycofania głównych chińskich firm telekomunikacyjnych z indeksów FTSE Russell i MSCI. Shanghai Composite spada o 0,2 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzień po tym, jak zamieszki wstrząsnęły Kapitolem Stanów Zjednoczonych, inwestorzy zakładają, że kontrola Senatu przez Demokratów utoruje prezydentowi-elektowi Bidenowi drogę do wprowadzenia w życie jego programu wydatków fiskalnych, aby przeciwdziałać ekonomicznym skutkom pandemii.

Prezydent Trump potępił zamieszki i stwierdził, że skupia się na płynnym i uporządkowanym przekazaniu władzy. Raporty sugerują, że wiceprezes Pence jest przeciwny powołaniu się na 25. poprawkę w celu usunięcia prezydenta Trumpa.

Axios donosi, że prezydent-elekt Biden ma rozważać wprowadzenie „jednego do dwóch” impulsów fiskalnych obejmujących czeki dla Amerykanów o wartości 2000 USD oraz pakietu zmian podatkowych wydatków infrastrukturalnych o wartości 3 bln USD.

Na rynku walutowym USD jest stabilny dzięki zatrzymaniu wzrostów EUR/USD i GBP/USD oraz odbiciu USD/JPY pod wpływem wzrostu rentowności obligacji skarbowych USA (10-latki 1,09 proc.).

EUR/USD obniżył się do 1,2260, GBP/USD cofnął do 1,3350, a USD/JPY odbija w kierunku 104.

EUR/PLN zatrzymał się przy 4,51 po nieudanym teście 4,50 w czwartek.

Bitcoin spada o ponad 3 proc. do 38 440 USD po tym, jak w czwartek po raz pierwszy przekroczył 40 000 USD przy dużym popycie ze strony inwestorów instytucjonalnych i detalicznych.

Na rynkach towarowych ropa znajduje wsparcie w nastrojach i zapewnieniach Arabii Saudyjskiej o pogłębieniu cięć produkcji. WTI rośnie o 0,6 proc. do 51,15 USD/b. Brent jest wyżej o 0,7 proc. na 54,7 USD/b.

Złoto nie może odbić pod presją wzrostu rentowności obligacji. Cena uncji spada dziś pod 1908 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here