Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) zaczyna tydzień tuż nad 4,49. Mała zmienność na FXPrzecena miedzi i rudy żelaza przykuwa uwagę w poniedziałek przy spokoju na rynku akcji i FX. Chiny starają się zatrzymać wzrost cen surowców. Bitcoin odbija powyżej 35 000 USD po burzliwym weekendzie.

Kurs euro nad poziomem 4,49, z kolei na rynkach akcji dominują ostrożne wzrosty

Chińska Narodowa Komisja Rozwoju i Reform stwierdziła w oświadczeniu, że surowo ukarze wszelkie monopole na rynkach spot i terminowych oraz nadmierne spekulacje. Ruda żelaza spada o prawie 7 proc., miedź jest niżej o 0,6 proc. Nie widać jednak rykoszetowej reakcji wśród innych klas aktywów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na rynkach akcji dominują ostrożne wzrosty po niezdecydowanym finiszu tygodnia na Wall Street w piątek. Shanghai Composite rośnie o 0,2 proc., japoński Nikkei225 zyskuje 0,2 proc., ale Hang Seng traci 0,4 proc.

Przed weekendem S&P500 obniżył się o 0,08 proc., Nasdaq100 spadł o 0,61 proc. a Dow Jones zyskał 0,36 proc. Dziś futures na S&P500 odbija o 0,3 proc.

Przed startem handlu w Europie kontrakt na niemiecki DAX zyskuje 0,3 proc.

Na FX mała zmienność. Tylko NOK zyskuje do USD więcej niż 0,2 proc., odwracając silną przecenę z ubiegłego tygodnia. EUR/USD podbija do 1,2190, GBP/USD jest spokojny przy 1,4150.

EUR/PLN zaczyna tydzień tuż nad 4,49. USD/PLN jest na 3,6860.

Ropa WTI jest wyżej o 0,6 proc. i podchodzi do 64 USD/b, a Brent zyskuje 0,7 proc. do 66,9 USD/b. Ceny ropy wzrosły po informacji, że burza uformowała się w Zatoce Meksykańskiej. Traderzy monitorują również postęp w rozmowach o przedłużeniu irańskiego porozumienia nuklearnego, które mogłoby doprowadzić do zwiększenia globalnej podaży ropy.

invest

W trakcie weekendu Bitcoin spadał o ponad 13 proc. do 31132 USD, ale zdołał się wyciągnąć ponad 35 000 USD. Rynek krypto pośrednio cierpi z powodu represji Chin w zakresie wydobywania i handlu największą kryptowalutą w ramach ciągłych wysiłków mających na celu zapobieganie ryzyku spekulacyjnemu i finansowemu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: budimex akcje | lotos kurs | kurs euro dolar | cena akcji biomed | biomaxima | dax spekulant | akcje celon pharma |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here