Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) zaczyna tydzień ponad 4,41. Złoto konsoliduje się przy 1935 USD/ozRynek akcji w Azji i kontrakty na indeksy w USA i Europie pną się w górę na nadziejach na progres w walce z COVID-19 po informacjach, że administracja USA rozważa użycie eksperymentalnej metody z użyciem osocza ozdrowieńców. Na FX jednak informacja nie ma odbicia. Ropa odbija po piątkowym zjeździe.

Chiny rozpoczynają testy szczepionki na COVID-19

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zezwoliła na stosowanie osocza krwi pobranych od pacjentów jako opcji leczenia.

Sentyment został również wsparty przez raport Financial Times, że administracja Trumpa rozważa obejście normalnych amerykańskich standardów regulacyjnych, aby przyspieszyć eksperymentalną szczepionkę na koronawirusa z Wielkiej Brytanii do użycia w USA jeszcze przed wyborami prezydenckimi.

Chiny również rozpoczęły awaryjne stosowanie szczepionek COVID-19, które przechodzą testy kliniczne.

Futures na S&P500 zyskuje dziś 0,3 proc., a kontrakt na DAX rośnie o 0,3 proc.

Na giełdach w Azji japoński Nikkei225 przerwał początkowe spadki i rośnie o prawie 0,3 proc. Chiński Shanghai Composite zyskuje 0,2 proc., a Hang Seng wzrasta o 1,5 proc.

Kursy walut: kurs eurodolara (EUR/USD) dryfuje w okolicach 1,18. AUD/USD odbija

Ale na FX nie widać większego poruszenia. USD jest lekko słabszy po  piątkowych zawirowaniach, kiedy lepsze dane z USA stały się pretekstem do drugiego w tamtym tygodniu redukowania krótkich pozycji. W piątek Markit podał wstępne odczyty PMI, które wypadły powyżej prognoz: usługi 54,8, przemysł 53,6 pkt.

EUR/USD dryfuje przy 1,18, USD/JPY pozostaje pod 105,90, a AUD/USD odbija do 0,7175.

EUR/PLN zaczyna tydzień ponad 4,41, gdzie został wyniesiony na piątkowych skoku awersji do ryzyka i presji na sprzedaży waluty rynków wschodzących (w związku z rajdem USD).

Ropa naftowa WTI jest dziś wyżej o 0,7 proc. do 42,4 USD/b, odbijając po piątkowym spadku z okolic 43 USD do 41,5 USD. Złoto konsoliduje się przy 1935 USD/oz.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here