Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) zaczyna tydzień pod 4,4450. Złoto rośnie do 1949 USD/ozRynek akcji zaczyna tydzień od wzrostów w oparciu o pozytywne wieści w temacie prac nad szczepionką i szansach częściowej deeskalacji sporu USA-Chiny. USD jest słabszy, ale przy spokojnym FX. Lepsze nastroje pomagają cenom ropy i złota.

AstraZeneca wznawia testy szczepionki. Główne azjatyckie indeksy ze wzrostami

Informacje przez weekend były z przewagą tych pozytywnych. AstraZeneca wznawia fazę 3. testów szczepionki na koronawirusa. Dyrektor generalny Pfizer Inc. poinformował o prawdopodobnym wdrożeniu szczepionki w USA pod koniec roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na froncie USA-Chiny raporty w Azji wskazują na postępy w zbyciu aktywów TikTok w USA, a wiodąca amerykańska firma technologiczna Oracle podobno złożyła wygrywającą ofertę przed jutrzejszym deadline’m. Jeśli otrzymamy potwierdzenie na początku tego tygodnia, ryzykowne aktywa mogą odnieść dalsze korzyści, gdyż redukuje to ryzyko zaostrzenia sporu między krajami.

Japoński Nikkei225 rośnie dziś o 0,6 proc., chiński Shanghai Composite rośnie o 0,4 proc., a koreański KOSPI zyskuje 1,2 proc.

Futures na S&P500 mocno rośnie o 1,3 proc., a futures na niemiecki DAX jest wyżej 0,6 proc.

Kursy walut: kurs euro (EUR/USD) w okolicach 1,1850

Na rynku walutowym przy poprawie apetytu na ryzyko cofa się dolar – DXY traci dziś 0,2 proc. do 93,15. EUR/USD wspina się do 1,1850, a USD/JPY oscyluje wokół 106.

Najsilniejsze są NZD, NOK i GBP. W przypadku funta (1,2824) nerwowo pozostaje na polu brexitu. Wyżsi rangą torysi odmawiają wycofania się z buntu przeciwko premierowi Johnsonowi w sprawie kontrowersyjnej ustawy Internal Market Bill.

EUR/PLN zaczyna tydzień pod 4,4450.

Na rynku towarowym słabszy USD i lepsze nastroje przynoszą wzrosty cen ropy WTI o 0,5 proc. do 37,5 USD/b. Złoto rośnie o 0,4 proc. do 1949 USD/oz.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here