Naga Marketskurs euro, notowania EURW poniedziałek tryb risk-on kontroluje handel w Azji przy wzroście indeksów i cofnięciu USD. AUD jest wyżej na lepszych wieściach zw. z walką z COVID-19. Ropa naftowa lekko traci.

Sytuacja na rynku akcji

Akcje w Azji zyskują w ślad za mocnym finiszem Wall Street w piątek, gdzie silnie zyskiwał sektor technologiczny (Nasdaq +2,34 proc.).

Japoński Nikkei225 rośnie dziś o 0,9 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 0,1 proc., a koreański KOPSI rośnie o 1,4 proc.

Futures na S&P500 jest wyżej o 0,6 proc., a kontrakt na niemiecki DAX rośnie o 0,7 proc.

Kurs dolara koryguje swoją siłę, euro po 4,55 zł

Na rynku walutowym risk-on objawia się w korekcie siły USD i umocnieniu ryzykownych walut. Mocne są AUD, GBP i NOK, ale też cofa się USD/JPY. EUR/USD pozostaje pod 1,1650.

AUD/USD rośnie o 0,3 proc. do 0,7050 po informacjach, że godzina policyjna w rejonie Melbourne została zniesiona wcześniej niż się spodziewano. Pomaga też opinia lokalnego banku przeciw październikowej obniżce stopy procentowej RBA.

EUR/PLN zaczyna tydzień pod 4,55.

Ceny ropy naftowej znalazły się pod presją, ponieważ ograniczenia poruszania się dla powstrzymania się rozprzestrzeniania się wirusa negatywnie odbija się na perspektywach popytu na paliwa. WTI spada o prawie 1 proc. do 39,9 USD/b.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nanci Pelosi uważa, że porozumieniem w sprawie pakietu fiskalnego jest nadal możliwe i zasugerowała, że Demokraci złożą nową „propozycję” dla Sekretarza Skarbu USA Mnuchina.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here