Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) zaczyna dzisiejszy dzień tuż pod poziomem 4,53Kolejna sesja wyczekiwania w Azji po odejściu Wall Street od szczytów, kiedy inwestorzy odliczają godziny do komunikatu FOMC. Indeks dolarowy DXY nie może odkleić się od 90,50; EUR/USD dalej przy 1,2130. Najwyżej od 2018 r. pozostaje ropa naftowa.

Kurs euro spokojnie zaczyna dzień, indeks dolarowy w dalszym ciągu krąży blisko 90,50

Do nieistotnych zmian zachodzi w handlu na rynkach finansowych, gdyż inwestorzy wstrzymują decyzje do czasu poznania poglądów FOMC dziś wieczorem.W nocy akcje zyskiwały na wartości w Korei Płd. i Australii, ale giełdy w Chinach i Japonii dołowały. Koreański KOSPI rośnie o 0,6 proc., ale japoński Nikkei225 jest niżej o 0,5 proc, a Shanghai Composite traci 1 proc.

Futures na amerykańskie indeksy notują niewielkie zmiany po wtorkowych spadkach na rynku kasowym, gdzie S&P500 i Nasdaq100 odpadły od osiągniętych na poprzedniej sesji szczytów.

Przed startem handlu w Europie kontrakt na niemiecki DAX rośnie o niecałą 0,1 proc.

Na rynku walutowym indeks dolarowy w dalszym ciągu krąży blisko 90,50. EUR/USD jest na 1,2130, a USD/JPY utrzymuje się przy 110.

EUR/PLN zaczyna dzień tuż pod 4,53, USD/PLN jest na 3,7340.

Miedź traci 0,4 proc. po tym, jak Chiny nakazały firmom państwowym ograniczyć zagraniczne ekspozycje na towary, ponieważ rząd stara się kontrolować gwałtownie rosnące ceny surowców. Chiny poinformowały, że uwolnią krajowe rezerwy miedzi, aluminium i cynku.

Ceny ropy kontynuowały zwyżkową passę, osiągając najwyższy poziom od 2018 r. w obliczu oznak silniejszego popytu i wciąż ograniczonej podaży. WTI rośnie do 72,6 USD/b, a Brent jest na 74,4 USD/b.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs azoty | warren buffett | index dax | kurs eur usd | aktualny kurs korony czeskiej | akcje pgnig | sytuacja na giełdzie |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here