Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) zaczyna dzień od odbicia od 4,4150. Ropa WTI jest wyżej o 0,2%. Rynek akcji w czwartek pokazuje mieszane wyniki, a inwestorzy zdają się powoli obojętnieć na nowe napięcia na linii USA-Chiny. USD słabnie do głównych walut, ale EUR/USD pozostaje pod 1,16. Złoto pozostaje blisko 9-letnich szczytów.

Ropa WTI jest wyżej o 0,2%

Doniesienia, że Chiny rozważają nakaz zamknięcia amerykańskiego konsulatu w Chengdu generalnie nie zrobiły wrażenia na inwestorach. Działania Pekinu maja być odwetem za wczorajsza decyzję o zamknięciu konsulatu Chin w Houston w Teksasie.

Wcześniej media donosiły, że Chiny wybiorą na cel konsulat w Wuhan. Jeśli konsulat Chengdu zostanie zamknięty zamiast Wuhan, może to oznaczać, że Chiny chcą, aby decyzja była zaskoczeniem dla nieprzygotowanych Amerykanów.

Na rynku akcji w Azji dominują spadki jako opóźnione dyskonto wczorajszego zaognienia sporu USA-Chiny. Nie widać jednak nerwowego nasilania przeceny. Chiński Shanghai Composite traci 1 proc., koreański KOSPI spada o 0,7 proc. Giełda w Tokio nie działa z powodu święta.

Futures na S&P500 jest płaski w skali dnia, a kontrakt na DAX rośnie o 0,4 proc.
Na rynku walutowym zaznacza się lekka słabość USD do głównych walut. EUR/USD rośnie do 1,1585, pozostają pod 1,16 dotkniętym na chwilę w środę. AUD/USD wzrasta ponad 0,7150 – dowód braku wyceny konfliktu USA-Chiny.

EUR/PLN zaczyna dzień od odbicia od 4,4150.

Na rynku towarowym ropa WTI jest wyżej o 0,2 proc. i testuje 42 USD/b. Pomaga słabszy USD.

Cena złota na 1871 pozostaje blisko 9 letnich szczytów osiągniętych w środę. Srebro cofnęło się do 22,7 USD/oz.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

 

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here