Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) z widocznym osłabieniem. Tendencja do zejścia niżej?Wtorek na rynku walutowym upływa pod znakiem słabego dolara. W oczekiwaniu na przemówienie J. Yellen w amerykańskim Kongresie, dość dobrze radzą sobie waluty regionu. Janet Yellen będzie występować w Kongresie w roli nominatki na stanowisko sekretarza skarbu w administracji Joe Bidena. Rynek nie spodziewa się znaczących reperkusji po wyborze Yellen, choć z uwagą będzie się przysłuchiwać licząc, że padną konkrety odnośnie planu stymulacji fiskalnej.

Siła walut rynków wschodzących płynie z głównej pary walutowej, która umacnia się do 1,2130 we wtorek

Na FX wraca zatem apetyty na ryzyko. W stosunku do dolara zyskują prawie wszystkie waluty z regionu EMEA. Najlepiej wypada ZAR, w dalszej kolejności HUF, PLN i CZK. Polski złoty zyskuje względem dolara 0,49 proc. z USD/PLN w okolicy 3,7370. Na fali wzrostu ceny ropy naftowej oddech łapie RUB, który umacnia się względem dolara o 0,4 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nieco inaczej wygląda sytuacja względem euro. W stosunku do wspólnej waluty korzystnie wypada jedynie HUF. Kurs EUR/CZK znajduje się w okolicy poziomów odniesienia, a EUR/PLN jest o 0,1 proc. wyżej.

Złoty nadal pozostaje silniejszy niż wczoraj, ale widoczny jest brak chęci rynku do testowania determinacji NBP do walki z aprecjacją. Bazowy scenariusz na najbliższe dni zakład powolne umocnienie złotego tak, aby nie prowokować banku centralnego. Po okresie testowania wysokich oporów w okolicy 4,5480, widoczne jest osłabienie kursu EUR/PLN z tendencją do schodzenia coraz niżej, acz w relatywnie spokojnym tempie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here