Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) z szansą na ponowny test 4,47 złZłoty i inne waluty regionu są dość stabilne w trakcie przedpołudniowego handlu. Wzrosty EUR/USD oferują pozytywne tło i neutralizuje zwykle obserwowaną o tej porze dnia presję na sprzedaż walut.

Kurs euro (EUR/PLN) ponownie testuje poziom 4,47 zł

EUR/PLN w ostatnich kilkudziesięciu minutach osuwa się w stronę 4,48, ale ogólnie wygląda to na flautę bez wyraźnego kierunku. Kurs porusza się w ramach kanału 4,47-4,51, a rynek zdaje się czekać na mocniejszy argument za kupnem złotego pod rosnący apetyt na ryzyko. Dalej sądzimy, że w obecnym klimacie retest 4,47 jest bardziej prawdopodobny.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niewiele więcej dzieje się na rynku forinta z EUR/HUF stabilizującym się przy 357 po wyznaczeniu trendu bocznego 354,5-360. założenia taktyczne są podobne, jak w przypadku złotego – rynek czeka na impuls z zewnątrz.

EUR/PLN – wykres 1D; Źródło: TMS

Rublowi ostatecznie nie udało się wyznaczyć nowych tegorocznych minimów i 73,00 na USD/RUB pozostaje niepokonane. Jednocześnie jednak nie widać kapitulacji długich pozycji w rublu i od wczoraj kurs trzyma się w wąskim pasmie pod 73,50. Rynek podtrzymuje oczekiwania, że rosnące ceny ropy naftowej oraz jastrzębi zwrot banku centralnego (ogłoszenia zakończenia cyklu obniżek) będą ciągnąc rubla wyżej. Hamulcowym pozostaje szum polityczny wokół wyroku więzienia dla Nawalnego.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania sp500 | usdpln | akcje spółek giełdowych | biomedlub | pgnig notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here