Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) z próbą odbicia, oczekiwanie na EBC oraz inflację z USACzwartkowy, poranny handel na rynku FX jest jak dotąd spokojny, jednak w dalszej części dnia spodziewane jest podbicie zmienności. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4722 PLN za euro, 3,6761 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1026 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1859 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,83% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs euro próbuje się odbić, zachowanie dolara rzutować będzie na nastroje wokół EM

Dzisiejsza sesja na rynku walutowym na potencjał do ustalenia nastrojów na głównych walutach na najbliższe dni. Inwestorzy czekają dziś na zakończenie posiedzenia EBC oraz dane dot. inflacji z USA. W obydwóch przypadkach kluczem do rynkowych nastrojów będzie ocena w jaki sposób dzisiejsze wydarzenia przybliżają nas do ograniczenia wsparcia (tzw. taper) ze strony kluczowych instytucji. Lokalnie wczorajsza RPP wydaje się że dość wyraźnie schłodziła oczekiwania co do przyszłych podwyżek stóp. Rynek spekuluje dot. ruchu (m.in. poprzez tzw. FRA’sy) w górę od IV kw br. do połowy 2022r. Rada podtrzymuje jednak iż wzrost inflacji jest przejściowy, co nie wymaga zmiany polityki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania EURPLN
Notowania EURPLN
Notowania CHFPLN
Notowania CHFPLN

W trakcie dzisiejszej sesji kluczowymi wydarzeniami będą wspominane powyżej dot. EBC oraz inflacji z USA. Lokalnie brak jest istotniejszych wskazań makro.

Z rynkowego punktu widzenia widoczne są próby podbicia EUR/PLN i CHF/PLN wyżej. Kluczowe będzie zachowanie USD na parze EUR/USD, co rzutować będzie na nastroje wokół EM.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: system blik | kurs złotówki | bitcoin wiadomosci | xtb akcje | kryptowaluty notowania | dino akcje | euro |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here