Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) z próbą korekty piątkowego wzrostu, funt stabilnySchemat szklanki do połowy pustej jest znany i wygląda na to, że znów zaczyna być przerabiany. Od momentu publikacji fatalnych danych nt. inflacji CPI w środę, inwestorzy zdają się wynajdywać kolejne wytłumaczenia pozwalające zignorować to, co się wydarzyło. Osobiście nie uważam, że FED będzie teraz szedł w zaparte i negował potrzebę dyskusji na temat zmian w polityce monetarnej.

Kurs euro z próbą korekty w okolice silnych oporów przy 1,2140. Niepokojąca stabilizacja na funcie?

Raczej decydenci będą otwarci na kolejne dane, zwłaszcza te z rynku pracy i dotyczące inflacji, co może oznaczać, że poważniejsze “trzęsienie ziemi” nadejdzie dopiero w czerwcu, jeżeli dane potwierdzą niepokojące tendencje. Tylko, czy rynek będzie w fazie ignorancji jeszcze przez parę tygodni. Wydaje się bardziej, że nowe trendy budują się na niepewności, a z taką niewątpliwie możemy mieć do czynienia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Poniedziałek przynosi próbę korekty piątkowego wzrostu EURUSD w okolice silnych oporów przy 1,2140. Uwagę zwracają negatywne dywergencje rysujące się na dziennym oscylatorze RSI9, co może zapowiadać rychłe cofnięcie się notowań w dół. Czy na celowniku podaży znajdą się okolice minimów z ubiegłego tygodnia przy 1,2050? Niewykluczone, choć wiele będzie zależeć od globalnego sentymentu, a zwłaszcza sygnałów płynących z zachowania się rentowności obligacji, oraz indeksów na Wall Street.

Wykres dzienny EURUSD

Poniedziałek nie przynosi większych zmian w wycenie funta, choć łatwiej może być o korektę piątkowej zwyżki, niż kontynuację zwyżek. Teoretycznie brytyjskie władze nie zamierzają na razie zmieniać planów odmrażania gospodarki, a bardziej zintensyfikować program szczepień, tyle, że wiele będzie zależeć teraz od covidowych statystyk.

Wykres dzienny GBPUSD

Inna sprawa, że funtowi mogą szkodzić ponowne tarcia z Brukselą dotyczące problemów z ustaleniami brexitowymi w przypadku Irlandii Północnej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złotowka | dolar kurs online | akcje celon | mercator medical notowania | notowania jsw |Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here