Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) wzrasta do 4,51 zł, dolar testuje 3,70 zł w poniedziałekPoprzedni tydzień na globalnych rynkach walutowych przyniósł dużą zmienność, a co za tym idzie, dużo emocji. W pierwszej połowie tygodnia królowały waluty EM, a wśród inwestorów panował duży apetyt na ryzyko. Na fali optymizmu zyskiwał także polski złoty. Niemniej, końcówka tygodnia przyniosła uspokojenie nastrojów i wyhamowanie zwyżek wartości PLN.

Kurs euro umacnia się

Dzisiaj rano na rynku złotego panuje równowaga pomiędzy siłami kupujących i sprzedających. Notowania BOSSAPLN poruszają się w rejonie 88,88 pkt., a więc pozostają stabilne w stosunku do wartości z końcówki poprzedniego tygodnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ewidentnie na globalnym rynku widać jednak siłę dolara – amerykańska waluta odreagowuje wcześniejsze głębokie przeceny, co widać także na wykresie USD/PLN. Notowania tej pary walutowej poruszają się obecnie w okolicach 3,70.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Euro także umacnia się w relacji do złotego, ale dużo mniej dynamicznie. Delikatna zwyżka na EUR/PLN na razie doprowadziła notowania do okolic 4,51, a więc nadal są to poziomy z końcówki poprzedniego tygodnia.

Dzisiaj w kalendarzu makro dla Polski jest pusto, a również na globalnym rynku trudno wyczekiwać przełomowych danych. Po publikacji danych dot. inflacji w Chinach, później inwestorzy wyczekiwać będą jeszcze ewentualnie informacji o produkcji przemysłowej w Hiszpanii, ale i to będzie miało przełożenie raczej lokalne.

W rezultacie, złoty pozostanie na łasce sytuacji na globalnych rynkach walutowych. Szczególne znaczenie może mieć sytuacja na rynku dolara, bowiem jego dynamiczniejsze umocnienie z pewnością wywarłoby presję na złotego.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here