Naga MarketsPoranny, środowy handel na rynku FX przynosi podbicie eurodolara do 1,19 USD w ślad za wzrostem na rynku futures. PLN pozostaje bez większych zmian. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4594 PLN za euro, 3,7496 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1196 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0132 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,232% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na światowych rynkach przyniosły podbicie eurodolara oraz kluczowych giełd. W dalszym ciągu trudno mówić o skokowym wzroście układów risk-on, a raczej tendencji ostrożnego optymizmu. Pozytywne doniesienia dot. szczepionek oraz trwająca zmiana w „Białym Domu” traktowane są jako jako elementy, które docelowo wesprą bardziej ryzykowne aktywa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ponownie jednak zainicjowana fala wzrostów na giełdach w USA musiała zmierzyć się z szybką kontrą ze strony podaży. W konsekwencji globalny układ pozostaje niezmieniony. PLN ciągle konsoliduje nad wsparcie na 4,45 EUR/PLN. Niska zmienność widoczna jest również na pozostałych zestawieniach powiązanych ze złotym. Najpewniej dopiero wyraźniejszy ruch na EUR/USD (np. przez 1,2 USD) stanowić będzie impuls do zmiany nastawienia wokół koszyka CEE.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest kluczowych publikacji makro z rynku krajowego. GUS poda dane z Monitoringu Rynku Pracy dot. ostatniego kwartału. Ponadto BGK przeprowadzi przetarg obligacji anty-COVID. W trakcie dzisiejszej sesji warto bliżej przyjrzeć się rewizji PKB dla USA oraz wnioskom o zasiłek dla bezrobotnych w USA.

Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN testuje dolny zakres wahań na 4,45-4,51 PLN.

USSD

eur

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here