Naga MarketsPiątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi dalszą stabilizację eurodolara przy 1,12 USD. W konsekwencji trudno mówić o istotniejszych ruchach również na PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4521 PLN za euro, 3,9658 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1825 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9282 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,354% w przypadku obligacji 10-letnich.

Stabilizacja eurodolara przy 1,12 USD

Ostatnie godziny obrotu na rynkach były nieco nerwowe – po środowych spadkach na Wall St. inwestorzy czekali czy jest to początek mocniejszej korekty czy jedynie wahnięcie w dół. Dodatkowo wycena złota podbiła do 8-letnich maksimów.

Ostatecznie jednak główna para walutowa oscyluje blisko 1,12 USD ograniczając impulsy wobec EM. Złoty kontynuuje ruchy konsolidacyjne blisko 4,44 PLN. Teoretycznie bardziej prawdopodobnym wydaje się scenariusz próby osłabienia złotego na bazie pogorszenia globalnych nastrojów inwestycyjnych.

Lokalnie same wybory prezydenckie mają raczej ograniczony potencjał podbicia ryzyka politycznego wokół waluty.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych publikacji makro z rynku lokalnego. Globalnie warto bliżej przyjrzeć się popołudniowemu wskazaniu dot. wydatków amerykanów.

Z rynkowego punktu widzenia wczorajsza próba wyjścia wyżej an EUR/PLN została zanegowana.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here