Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) wychodzi lekko ponad 4,45. Ropa WTI kontynuuje wzrosty W środę rynek akcji w Azji przyjmuje postawę wyczekującą, a inwestorzy odliczają godziny do decyzji FOMC dziś wieczorem. USD lekko traci. Ropa jest wyżej wsparta raportem o spadku zapasów w USA.

Indeksy w Azji ze sporą zmiennością

Pozytywny sentyment rynkowy pozostaje, ale zmienność siadła, gdyż inwestorzy unikają zdecydowanych ruchów w niepewności o przekaż po wrześniowym posiedzeniu FOMC.

Pomimo kolejnego dnia wzrostów na Wall Street, Azja nie podjęła się kontynuacji i przeszłą w dryf. Japoński Nikkei225 jest wyżej zaledwie o 0,1 proc., chiński Shanghai Composite traci 0,3 proc., a koreański KOSPI spada o 0,4 proc.

Futures na S&P500 praktycznie nie zmienił się, podobnie kontrakt na DAX.

Kursy walut: kurs euro (EUR/USD) pozostaje na 1,1845

Na rynku walutowym USD jest nieznacznie słabszy wobec głównych walut z DXY oscylującym wokół 93. EUR/USD pozostaje na 1,1845, gdzie cofnął się wczoraj po południu bez wyraźnej przyczyny – prawdopodobnie dostosowanie pozycji przed decyzja FOMC.

USD/JPY na 105,30 utrzymuje pozycje po wtorkowych spadkach. GBP trzyma się mocno przy 1,29 USD.

EUR/PLN jest tuż ponad 4,45. Wczoraj złoty znalazł się pod lekka presją po tym, jak w RPP w komunikacie zaznaczyła, że brak dostosowania kursu złotego może spowolnić odbicie ożywienia.

Ropa naftowa kontynuuje wzrosty – WTI pod 39 USD/b – wsparta słabością dolara oraz raportem API, który wskazał na nieoczekiwany spadek zapasów ropy w USA o 9,5 mln baryłek (prog. 2,0 mln).

Światowa Organizacja Handlu stwierdziła we wtorek, że Stany Zjednoczone naruszyły zasady globalnego handlu, nakładając wielomiliardowe cła w wojnie handlowej prezydenta Donalda Trumpa z Chinami. Orzeczenie wywołało gniew Waszyngtonu, ale bez poruszenia w notowaniach USD/CNH (6,77).

W nocy pojawiły się 3 nagłówki o szczepionkach, które brzmiały pozytywnie, ale jak dotąd nie miały żadnego istotnego wpływu na rynki w Azji. 1) Chińska szczepionka Sinopharm została zatwierdzona do użytku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wśród pracowników obsługi bezpośredniej. 2) Bloomberg poinformował, że naukowcy monitorujący badania Pfizera nie zgłosili żadnych problemów z bezpieczeństwem, nawet po tym, jak ponad 12 000 osób otrzymało drugą z dwóch dawek. 3) Prezydent Trump powiedział, że spodziewa się, że szczepionka będzie gotowa w ciągu najbliższych 3-4 tygodni. Jest to nieco bardziej optymistyczne niż wytyczne CDC dla stanów, którym zaleciła, aby były gotowe do dystrybucji szczepionek na początku listopada, przed wyborami w USA.

Apple zaprezentował swojego nowego iPada, Apple Watch z serii 6 i Apple One. Na koniec sesji akcje spółki wzrosły o 0,16 proc.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here