Kurs euro EUR/PLN wybija dołem kluczowe wsparcie, złoty w natarciu
Kurs euro do złotego

Miniony tydzień należał do polskiego złotego. Od poniedziałku złotówka umacniała się do głównych walut takich jak euro, funt, frank czy dolar. W nowym tygodniu handlowym również widać siłę naszej waluty. Para walutowa EUR/PLN znajduje się dziś na poziomie 4,4910 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale miesięcznym i czterogodzinnym podczas wtorkowej sesji 26 maja.

Finax

Kurs euro (EUR/PLN) poniżej 4,50 zł

W ostatnim tygodniu złoty umocnił się do euro, dolara, funta i franka. Dobry sentyment jest również kontynuowany po weekendzie. Patrząc na wykres EURPLN technicznie, na interwale H4 doszło do pokonania kluczowego poziomu wsparcia, co może zapowiadać wybicie z długotrwałej konsolidacji.

We wtorek o poranku kurs EURPLN znajduje się poniżej kluczowej strefy wsparcia przy 4,51 zł. Jeżlei kupujący nie zdołają doprowadzić do powrotu powyżej, niewykluczona jest silniejsza przecena.

Zobacz także: Indeksy giełdowe wystrzeliły w górę, DAX po 11500 pkt, S&P 500 powyżej 3000 pkt

 – Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie podbicia eurodolara oraz dalsze zwyżki na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4946 PLN za euro, 4,1151 PLN wobec dolara, 4,2402 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0277 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,407%.– komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Wykres EURPLN
Kurs euro do złotego wybija w dół

Spoglądając z kolei na sytuację na wysokiej ramie czasowej, kurs EURPLN znajduje się dziś poniżej dolnego ograniczenia szerokiej strefy oporowej. Sytuacja techniczna przemawia więc za dalszymi spadkami. Z perspektywy interwału miesięcznego daje to szansę nawet na ruch w kierunku 4,40 zł.

Wykres EURPLN
EURPLN poniżej kluczowego wsparcia przy 4,50 zl

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here