Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) wróci nad 4,50 zł, twierdzi Marek Wołos (TFI BDM)Inwestorzy przyzwyczaili się do tego, że euro kosztuje około 4,30 zł. Bieżący rok zmienił jednak rozkład sił, a para walutowa EUR/PLN testowała poziomy niewidziane od kilku ostatnich lat. Zdaniem Marka Wołosa z TFI BDM kondycja PLN nadal nie wróci do normy i w średnim terminie wybicie 4,50 zł jest jak najbardziej prawdopodobne.

  • Polska złotówka oddaliła się od trzymiesięcznych szczytów, a wzrost awersji do ryzyka może szkodzić notowaniom PLN
  • PLN nadal daleko do poziomu równowagi z zeszłego roku, co więcej rodzima waluta może ciągle tracić do euro, dolara i franka
  • Zapraszamy do obejrzenia audycji Michała Stanka z QValue – “Inwestowanie (z) głową”, którego gościem w tym odcinku był Marek Wołos, wiceprezes zarządu TFI BDM S.A.

Moim zdaniem złoty nie jest w tej chwili na poziomie równowagi do euro. Przedsiębiorcy i importerzy przyzwyczaili się, że takim poziomem było 4,30 zł. Dotychczasowe umocnienie PLN po fali osłabienia było korekcyjne, ale nadal nie jest to poziom naturalny dla złotówki. W efekcie złoty będzie słabł, co może następować w krótkim terminie niż w dłuższej perspektywie – komentował Marek Wołos.

Jak zauważa rozmówca Comparic24.tv, złotówka w ostatnim czasie umacniała się po decyzjach RPP w sprawie cięcia stóp procentowych, co jest „absurdalnym zachowaniem” (zazwyczaj przy cięciu stóp procentowych, które dodatkowo jest zaskoczeniem dla rynku waluty słabną).

Wydaje mi się, że w średnim terminie powrócimy ponad granicę 4,50 zł, a dominującym elementem będzie temat programu wsparcia gospodarki oraz tarcz kryzysowych, jak i zachowanie rynków bazowych. Polska na programy pomocowe wyda ponad 10% PKB, co w porównaniu z innymi krajami emerging markets jest bardzo dużą wartością mogącą wywołać głęboki deficyt – dodawał Wołos.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here