Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) wraca we wtorek do 4,49 zł, dolar (USD/PLN) do 3,67 złW tym tygodniu na globalnych rynkach walutowych daje o sobie znać już przedświąteczna mniejsza aktywność inwestorów i powiązana z nią podwyższona zmienność notowań wielu aktywów. Dodatkowo, na rynek napływa wiele istotnych informacji, które przyczyniają się do wahań nastrojów wśród inwestorów.

Kurs złotego odbija. Dolar (USD/PLN) i euro (EUR/PLN) oddawały część pola

Ten efekt widać także na rynku polskiego złotego. Notowania indeksu BOSSAUSD rozpoczęły wczorajszy dzień od głębokiej przeceny, jednak w późniejszych dniach zdołały ją w sporej mierze zniwelować i zakończyć sesję na dużo mniejszym minusie. Tymczasem dzisiaj o poranku notowania tego agregatu poruszają się w konsolidacji w okolicach poniedziałkowego zamknięcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Warto zwrócić uwagę na fakt, że wczorajsze dane makro z Polski nie przełożyły się istotnie na wycenę złotego. W największym stopniu na wartość rodzimej waluty wpływała sytuacja na rynku amerykańskiego dolara – wczoraj wartość USD zmieniała się jak w kalejdoskopie. Odbicie tych ruchów obserwowane było na wykresie USD/PLN. Notowania tej pary walutowej początkowo odbiły w górę aż do okolic 3,73, by na koniec sesji powrócić do rejonu 3,67 i pozostać w jego pobliżu do dzisiejszego poranka.

Analogiczne ruchy cenowe widoczna były na wykresie EUR/PLN, gdzie wczoraj na chwilę pojawiły się wartości powyżej 4,50, jednak już w kolejnych godzinach i dzisiaj rano notowania powróciły tuż poniżej 4,49.

Dzisiejsze zaplanowane publikacje makro w Polsce, dotyczące koniunktury gospodarczej i podaży pieniądza, najprawdopodobniej przejdą bez echa na rynku złotego, a dominować będą doniesienia z zagranicy oraz te związane z pandemią.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here